CIA Direktörü Burns liderliğindeki ABD heyeti ateşkes için Kahire'de

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarının son bulması ve kalıcı ateşkesin sağlanması için CIA Direktörü Burns liderliğindeki bir heyet Kahire'ye gitti.

CIA Direktörü Burns liderliğindeki ABD heyeti ateşkes için Kahire'de
  • Gazze'de ateşkes için müzakerelerin yeni turu öncesinde ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns liderliğinde bir heyetin Mısır'a ulaştığı bildirildi.
  • Mısır'da yayın yapan "El-Kahire el-İhbariye" televizyonunun üst düzey kaynaklara dayandırdığı haberde, Burns başkanlığındaki ABD heyetinin Gazze'de ateşkes müzakereleri için Kahire'ye geldiği belirtildi.

HEYET MISIR'IN YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞECEK

  • "ABD heyeti, Gazze'de ateşkes için gerçekleşecek yeni müzakereler öncesinde Mısır güvenlik heyetiyle bir araya gelecek." ifadeleri kullanılan haberde, Mısırlı heyetin de Gazze'de ateşkes anlaşmasının sağlanması için yoğun çabalar sarf ettiği kaydedildi.
  • İsrail İç İstihbarat Teşkilatı Şin-Bet'in (Şabak) Direktörü Ronen Bar liderliğindeki İsrailli müzakere heyeti, esir takası müzakereleri ve Refah Sınır Kapısı'nın idaresi hakkındaki görüşmelere katılmak üzere bugün Mısır'a gitmişti.
16 böcek türü yiyecek olarak onaylandı Hamas: Anlaşmaya varmaya çalışıyoruz Altın madeninde toprak kayması: 10 ölü Gazze'de can kaybı 38 bin 193'e çıktı