Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BAE'ye gitti: Dünya Hükümetler Zirvesi'ne katılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid'in daveti üzerine Dubai'de düzenlenen Dünya Hükümetler Zirvesi'ne katılmak üzere yola çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BAE'ye gitti: Dünya Hükümetler Zirvesi'ne katılacak
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) resmi ziyaret için Dubai'ye gitti.
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid'in daveti üzerine düzenlenen Dünya Hükümetler Zirvesi'ne katılacak.
  • Bakanlar Toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, Erdoğan'ın zirveye onur konuğu olarak davet edildiği belirtildi ve ikili temasların yanı sıra diğer devlet başkanlarıyla da görüşmeler gerçekleştirileceği ifade edildi.

SİSİ'NİN DAVETİ ÜZERİNE MISIR'A GİDECEK

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE ziyaretinin ardından Mısır Cumhurbaşkanı El-Sisi'nin daveti üzerine Kahire'ye gideceğini açıkladı.
  • Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile ekonomi, ticaret, turizm, enerji ve savunma gibi konuların yanı sıra İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının da gündemde olacağı bildirildi.
  • Esenboğa Havalimanı'nda Ankara Valisi Vasip Şahin ve ilgililer tarafından uğurlanan Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat da eşlik etti.
Biden'dan Netanyahu'ya küfür! Oppenheimer en iyi film ödülünü aldı Netanyahu: Refah'a saldıracağız İngiltere'den barbarlara yaptırım kararı