İsrail'de kabine üyesi Gantz'tan eylül ayında erken seçimlere gidilmesi çağrısı

İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırıların ardından kurulan savaş kabinesinde görevli olan Benny Gantz, "halkın yeniden güvenini kazanarak savaşa devam etmek için" eylül ayında erken seçimlere gidilmesi çağrısı yaptı.

İsrail'de kabine üyesi Gantz'tan eylül ayında erken seçimlere gidilmesi çağrısı
  • İsrail'in 7 Ekim sonrasında Gazze'ye saldırıları için kurulan Savaş Kabinesi'nin üyesi Benny Gantz, erken seçim çağrısında bulundu.
  • Gantz, düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun savaş kabinesine katılmasından bu yana seçimler konusunda ilk kez net bir tarihe işaret etti.
  • Gantz, İsrail siyasi sisteminin, Gazze'ye saldırıların üzerinden bir yıl geçmesi nedeniyle eylül ayında ulusal seçimlere gitmeyi kabul etmesi gerektiğini söyledi. 
  • Başbakan Netanyahu, Gantz'ın eylül ayında seçimlere gidilmesi çağrısını reddetti. Netanyahu'nun Likud Partisi tarafından yapılan açıklamada, İsrail savaşa devam ederken Gantz'ın "küçük siyasetle uğraşmayı bırakması" gerektiği kaydedildi.
Trump'tan skandal benzetme Bakan Fidan'dan Brüksel'de kritik temaslar Dünyanın ikinci büyüğünden Türkiye açıklaması İsrail'in saldırılarında 24 bin Gazzeli kadın ve çocuk can verdi