İsrail'in Filistinlilerin kampını bombalaması sonucu 40 kişi yaşamını yitirdi

İsrail ordusunun, Uluslararası Adalet Divanının (UAD) saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarına düzenlediği saldırıda en az 40 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail'in Filistinlilerin kampını bombalaması sonucu 40 kişi yaşamını yitirdi
  • Filistin haber ajansı WAFA'ya göre, İsrail savaş uçakları, Refah'ın kuzeybatısında Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) depolarının bulunduğu bölgenin yakınında yaşayan yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarını bombaladı.

İsrail'in Filistinlilerin kampını bombalaması sonucu 40 kişi yaşamını yitirdi - Resim : 1

  • Saldırıda en az 40 Filistinli hayatını kaybetti. Filistin Kızılayından yapılan açıklamada da sağlık ekiplerinin aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıdaki Filistinlinin cenazesi ile yaralıyı hastanelere götürdüğü belirtildi.

İsrail'in Filistinlilerin kampını bombalaması sonucu 40 kişi yaşamını yitirdi - Resim : 2

  • Görgü tanıkları, "İsrail ordusunun bombardımanı kamptaki çok sayıda çadırın yıkılmasına ve yanmasına neden oldu. Bu kamp, binlerce yerinden edilmiş Filistinlinin yaşadığı Refah kentinde İsrail ordusunun boşaltılmasını istediği bölgede yer almıyor." dedi.

İsrail'in Filistinlilerin kampını bombalaması sonucu 40 kişi yaşamını yitirdi - Resim : 3

  • Tanıklar, İsrail savaş uçaklarının kampa en az 8 roketle saldırı düzenlediğini belirtti.
  • Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, "İsrail savaş uçaklarının Refah kentinin kuzeybatısında yerinden edilmiş Filistinlilerin kaldığı kampı acımasızca bombalaması sonucu çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti ve yaralandı. Kayıpları arama çalışmaları sürüyor." ifadeleri kullanıldı.

İsrail'in Filistinlilerin kampını bombalaması sonucu 40 kişi yaşamını yitirdi - Resim : 4

ABD medyası Reisi'nin can verdiği helikopter kazasına ilişkin detaylar yazdı Ebu Ubeyde Kassam Tugayları'nın İsrail askerlerini esir aldığı görüntüleri paylaştı! İsrail'de on binler sokaklarda! Azerbaycan, Ermenistan'a ait füze sistemi ele geçirdi