Londra'daki Türk çetesi Tottenham Boys'un lideri sokak ortasında infaz edildi

İngiltere'nin başkenti Londra'da faaliyet gösteren Türk çetesi Tottenham Boys'un lideri İzzet Eren, Moldova'nın başkenti Kişinev'de bir kafede uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti.

Londra'daki Türk çetesi Tottenham Boys'un lideri sokak ortasında infaz edildi
  • İngiltere'nin başkenti Londra'da faaliyet gösteren ve adı uyuşturucudan silahlı saldırıya kadar pek çok olayda geçen Türk çetesi Tottenham Boys'un lideri İzzet Eren'e Moldova'da saldırı düzenlendi.
  • Kafede oturduğu sırada kurşunların hedefi olan Eren, olay yerinde hayatını kaybetti.

DAHA ÖNCE KAÇIRILMAYA ÇALIŞILMIŞTI

  • Kısa Dalga'dan Cengiz Erdinç'in haberine göre; Eren, 1990'larda uyuşturucu suçları nedeniyle Londra'da hüküm giymiş, sınırdışı edildikten sonra tekrar Londra'ya dönmüş, 2015 yılında dolu bir tabanca ve makineli tüfekle bir saldırıdan hemen önce yakalanmıştı.
  •  2016 yılında polis minibüsüyle mahkemeye getirilirken yeğeni Özcan Eren başarısız bir kaçırma girişiminde bulundu. Bir çete üyesinin vurulmasıyla sonuçlanan olayda araçta Uzi otomatik tabanca bulundu. 

 TÜRKİYE'YE İADE EDİLDİKTEN SONRA KAÇMIŞTI 

  • Toplam 21 yıl hapis cezasına çarptırılan İzzet Eren 2019 yılında Türkiye'ye iade edildi, ancak bir ay sonra hapisten kaçtı. 26 Mayıs 2022'de Moldova'da yakalanan Eren'in İngiltere'nin iade istemine rağmen serbest kalması dikkat çekti.

KAFEDE OTURDUĞU SIRADA İNFAZ

  • Kasklı ve elektrikli scoter kullanan saldırgan Eren, kafede bir sandalyede oturduğu sırada silahını ateşledi. Üçü başına isabet eden yedi kurşun sıktıktan sonra olay yerinden uzaklaşan saldırgan kayıplara karıştı. Polis ekipleri kaçan şüphelinin peşine düşerken İzzet Eren ise olay yerinden hayatını kaybetti.
Türk vekil, Kur'an-ı Kerim ile yemin etti NATO'da İsrail uyarısı İspanya Başbakanı'ndan Gazze çağrısı Amerikalı 28 siyasetçiden Blinken'a şikayet mektubu