Mısır, Refah Kenti'ne yapılacak operasyona sert tepki gösterdi!

İsrail, Refah Kenti'ne planladığı askeri operasyona Mısır'dan tepki geldi. Mısır Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, Refah'a planlanan saldırıyı kesin bir dille reddetti. İşte detaylar...

Mısır, Refah Kenti'ne yapılacak operasyona sert tepki gösterdi!

Mısır, İsrail’in Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentine askeri operasyon yapılacağı açıklamalarına tepki gösterdi. Mısır Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Mısır'ın özellikle Gazze Şeridi'ndeki insani felaketi daha da kötüleştirmenin getirdiği riskler ışığında böyle bir saldırının korkunç sonuçları olacağı konusunda uyarıda bulunduğu aktarıldı.

Mısır, Refah Kenti'ne yapılacak operasyona sert tepki gösterdi! - Resim : 1

"İSRAİL’İN FİLİSTİN HALKININ YERİNDEN EDİLMESİNE YÖNELİK POLİTİKASININ BİR PARÇASI"

Gazze Şeridi'nde son güvenli bölge olması nedeniyle yerinden edilen 1 milyondan fazla Filistinlinin sığındığı Refah'ın hedef alınmasını önlemek için tüm uluslararası ve bölgesel çabaların birleştirilmesi çağrısında bulunulan açıklamada, Refah'ın hedef alınması ve insani yardıma erişimin engellenmesinin İsrail’in Filistin halkının yerinden edilmesine yönelik politikasının bir parçası olduğu aktarıldı. Mısır'ın taraflar arasında ateşkes ve esir takasına ilişkin çabalarına devam ettiği ifade edilen açıklamada, İsrail'e bu çabalara yanıt vermesi ve durumu daha da karmaşıklaştıracak, istisnasız herkesin çıkarlarına zarar verecek önlemler almaktan kaçınması yönündeki baskının yoğunlaştırılması çağrısında bulunuldu.

Mısır, Refah Kenti'ne yapılacak operasyona sert tepki gösterdi! - Resim : 2

MISIR’IN CAMP DAVİD ANLAŞMASI’NI ASKIYA ALACAĞI İDDİASI

İki Mısırlı yetkili, Refah kentine saldırması halinde Mısır'ın İsrail ile yaptığı barış anlaşması Camp David Anlaşması’nı askıya alacağını iddia etti. Mısırlı yetkililer, Refah’a yönelik saldırıların Gazze Şeridi’ne yardımların yapıldığı ana yolun kapanmasına neden olacağını belirtti.

Mısır, Refah Kenti'ne yapılacak operasyona sert tepki gösterdi! - Resim : 3

Çin Konsolosu'ndan skandal açıklama Biden ve Netanyahu telefonla görüştü! Filistin Devlet Başkanı Abbas Katar’da Bebeğini yanlışıkla fırına koyup öldürdü!