Rusya'da Putin ile görüşen Kim Jong-un ülkesine döndü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek için Yeşil Tren'le Moskova'ya giden Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, yaptığı ziyaretler sonrası ülkesine döndü. Kim Jong-un ile müzakereleri "verimli" olarak nitelendiren Putin de bölgedeki durum ve ikili ilişkiler konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını belirtmişti.

Rusya'da Putin ile görüşen Kim Jong-un ülkesine döndü

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un Rusya ziyaretini tamamlayarak özel zırhlı trenle ülkesine ulaştığı bildirildi.

Kuzey Kore'nin resmi Kore Merkezi Haber Ajansına (KCNA) göre Kim, Rusya'ya düzenlediği ve liderlik süresince en uzun seyahati olan 6 günlük ziyaretin ardından ülkesine ulaştı.

Rusya'da Putin ile görüşen Kim Jong-un ülkesine döndü - Resim : 1

Kim'i taşıyan özel zırhlı tren dün sabah saatlerinde ülke sınırına ulaşırken Kim'in ziyaretinin "iyi niyet ziyareti" olduğu belirtildi.

Rusya, 17 Eylül'de Kim'in ülkeden ayrıldığını duyurmuştu.

Rusya'da Putin ile görüşen Kim Jong-un ülkesine döndü - Resim : 2

 

KİM İLE PUTİN 13 EYLÜL'DE BİR ARAYA GELDİ

Kim, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile 13 Eylül'de, Rusya'nın Amur bölgesindeki Vostonçniy Uzay Üssü'nde görüşmüştü.

Kim Jong-un ile müzakereleri "verimli" olarak nitelendiren Putin de bölgedeki durum ve ikili ilişkiler konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını belirtmişti.

Son dakika! Kayıp F-35'in enkazından haber var Libya'da halk, Belediye Başkanının evini ateşe verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan sert çıktı: Kesmeye hakkın yok Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk imzayı attı