AK Parti CHP'ye geçen Beykoz ve Gaziosmanpaşa belediyelerine itiraz etti

Yerel seçimlerin sonuçlanmasıyla birlikte YSK'ya itiraz dilekçeleri de verilmeye başlandı. Bu kapsamda AK Parti İstanbul'un Beykoz ve Gaziosmanpaşa ilçelerine itiraz etti.

AK Parti CHP'ye geçen Beykoz ve Gaziosmanpaşa belediyelerine itiraz etti

Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçlarına ilişkin ilçe seçim kurullarına itiraz süresi bugün saat 15.00 itibarıyla sona erdi. İtirazların ilçe seçim kurulları tarafından 4 Nisan Perşembe günü saat 17.00'ye kadar karara bağlanması gerekiyor.

İlçe seçim kurullarının kararlarına ise 5 Nisan Cuma günü saat 17.00'ye kadar itirazda bulunulabilecek. Bu itirazlar il seçim kurullarınca, 7 Nisan Pazar günü saat 17.00'ye kadar karara bağlanacak. İl seçim kuruluna ve il birleştirme tutanaklarına karşı ise 10 Nisan Çarşamba günü saat 17.00'ye kadar YSK'ye itiraz edilebilecek. Olağanüstü itiraz ise 7 Nisan Pazar günü saat 17.00'den 14 Nisan Pazar günü saat 17.00'ye kadar yapılabilecek.

AK PARTİ'DEN İTİRAZ

Bu kapsamda, AK Parti İstanbul'un Beykoz ve Gaziosmanpaşa ilçesinde İlçe Seçim Kurulu'na başvurarak seçim sonuçlarına itiraz etti.

İMAMOĞLU'NDAN PAYLAŞIM

Konuya ilişkin paylaşım yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Görünen o ki, iktidar demokratik süreçleri mertçe yönetmemeye kararlı. Seçimi CHP’nin kazandığı Gaziosmanpaşa ilçemizde baskılarla tüm oyların yeniden sayılmasına karar verildi. Aynı talepte bulunduğumuz Ümraniye ilçemizde ise talebimiz reddedildi. Pendik, Fatih, Arnavutköy ve Bahçelievler ilçeleri için ise taleplerimize henüz karar çıkmadı. İlçeyi kazanan AK Parti olunca tekrar oy sayımına ret, CHP kazanınca tekrar sayalım demek ne demokrasiye ne mertliğe sığar. İl Seçim Kurulu ve YSK’nın tüm bu olan bitene seyirci kalmamasını istiyoruz." dedi.

AK Parti kadrolarında değişiklik olacak mı? Türkiye erken seçime gider mi? Ömer Çelik'ten 'erken seçim' açıklaması Dışişleri'nden İsrail'in Şam'daki saldırısına kınama