Anlara'da hareketli gece sonrası Adalet ve İçişleri bakanlarından açıklamalar

Ankara'da dün yaşanan hareketli gece sonrası Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıklamalarda bulundu.

Anlara'da hareketli gece sonrası Adalet ve İçişleri bakanlarından açıklamalar

AK Parti Grup Toplantısı öncesi gazetecilere açıklamalar yapan bakanlar, Ayhan Bora Kaplan soruşturması nedeniyle açığa alınan emniyet müdürleriyle ilgili şunları söyledi: 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: 

Müfettişler soruşturmayı bitirir bitirmez geniş bir açıklama yapacağım. Basını da çağıracağım. 

ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin iddialarda adı geçen ve görevden uzaklaştırılan Ankara İl Emniyet Müdürlüğündeki kamu görevlileri hakkındaki soruşturma konusundaki soru üzerine Tunç, devam eden soruşturmalarla, kovuşturmalarla ilgili hususların araştırıldığını dile getirdi.

Cumhuriyet savcılarının iddialarla ilgili konularda gerekli soruşturmaları titizlikle yürüttüğünü ifade eden Tunç, "Yargımıza güvenelim. Cumhuriyet savcılarımız her türlü iddiayı en ince ayrıntısına, detayına kadar inceler, araştırır, soruşturur ve yargının önüne getirir. Bu anlamda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda yargımıza güvenelim. Tarafsız, bağımsız yargımız, sıfatı ne olursa olsun suç işleyenin, yanlış yapanın üzerine gidecektir." diye konuştu.

Bakan Tunç, soruşturmaların ve kovuşturmaların sonuçlarının beklenmesi gerektiğini belirtti.

"Bürokratik vesayete izin vermeyiz" Gara ve Hakurk'ta 12 terörist etkisiz Tekrar yargılanmak istedi "HÜKÜMÜMETİMİZE KURULAN TUZAKLARI YERLE BİR EDECEĞİZ"