Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Başkanı Kalın ve Adalet Bakanı Tunç'la görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gece saatlerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın ile sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Başkanı Kalın ve Adalet Bakanı Tunç'la görüştü
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kritik bir toplantı için kurmaylarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne çağırdı.
  • MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti binasından ayrılarak Külliye'ye geçti.
  • Toplantının ana gündem maddesi, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde meydana gelen kumpas soruşturması oldu. Soruşturmanın detayları üzerine önemli kararların alınacağı vurgulandı.

AYHAN BORA KAPLAN SORUŞTURMASI

  • Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin iddialarda adı geçen ve İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan Ankara İl Emniyet Müdürlüğünde görevli kamu görevlilerin ikametlerinde dijital materyallere el konulması amacıyla arama yapıldı.
  • Yaşanan bu gelişme sonrası MHP lideri Bahçeli yaptığı açıklamada bu durumun birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo olduğunun altını çizerken "17-25 emniyet ve yargı ortaklı darbe girişiminin tekrarını planlayanlara boyun eğersek boyumuz devrilsin" yorumunu yapmıştı.

GÖZLER AK PARTİ GRUP TOPLANTISINDA

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu toplantının ardından yaşanan süreçle ilgili bugün TBMM'deki AK Parti Grup Toplantısında önemli açıklamalar yapması bekleniyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli arasında kriz mi var? Atatürk'ün doğduğu evden alınan toprak Karabük'te İstanbullulara ücretsiz HPV aşısı AK Parti'de yeni yol haritası belirlenecek