Bahçeli'den fenomenlere sert sözler: Türk medeniyetinde, İslam değerlerinde böyle bir şey yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Bahçeli, buradaki konuşmalarında son zamanların en çok konuşulan Dilan-Engin Polat ve Nihal-Bahar Candan'ın skandallarına da değindi. Bahçeli, "Sosyal medya fenomeni diye takdim edilen bazı süfli tiplerin Türk ve İslam değerleriyle taban tabana zıt yaşantıları mücadele edilmesi gereken kokuşmuşluk alametidir." dedi.

Bahçeli'den fenomenlere sert sözler: Türk medeniyetinde, İslam değerlerinde böyle bir şey yok
  • MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısı'nda sosyal medya fenomenlerine değindi.
  • Bahçeli, burada fenomenleri, "Alın teri dökülmeden, emek sarf edilmeden helal haram ayrımı yapılmadan elde edilen servet düzeyindeki paraların pervasızca ortaya saçılması gösteriş için harcanması milletimizde haklı tepkiye neden olmaktadır" gibi ifadelerle eleştirdi.

Bahçeli'den fenomenlere sert sözler: Türk medeniyetinde, İslam değerlerinde böyle bir şey yok - Resim : 1

"BAYAT HEYECANLAR, İLKEL DÜRTÜLER, SONRADAN GÖRME HAYASIZLAR"

  • Bahçeli'nin sosyal medya fenomenleri ile ilgili açıklamaları şu şekilde:
Son dönemlerde sosyal medya, yazılı ve görsel medya kanalı ile gözümüzün için sokulan bohem hayatları, bayat heyecanlar, ilkel dürtüler, sonradan görme hayasızlar, harcadığı paranın kaynağı meçhul kişiler toplumsal ahlak ve huzuru tehdit etmektedir.
  •  Bunun adı şüphe yok ki özgürlük olmaz. Bu şekilde yorumlanamaz.

Bahçeli'den fenomenlere sert sözler: Türk medeniyetinde, İslam değerlerinde böyle bir şey yok - Resim : 2

"KOKUŞMUŞLUK ALAMETİ"

  • Sosyal medya fenomeni diye takdim edilen bazı süfli tiplerin Türk ve İslam değerleriyle taban tabana zıt yaşantıları mücadele edilmesi gereken kokuşmuşluk alametidir.

"MİLLİ BİRLİK VE DAYANIŞMA HİSARLARIMIZI AŞINDIRMAKTADIR"

  • Sürekli gösterime sunulan servet ve şöhret tutkunlarının rezillikleri milli birlik ve dayanışma hisarlarımızı aşındırmaktadır.

Bahçeli'den fenomenlere sert sözler: Türk medeniyetinde, İslam değerlerinde böyle bir şey yok - Resim : 3

"İNSANLARIMIZIN SİNİR UÇLARIYLA OYNAMANIN HİÇBİR KİMSEYE YARARI OLMAZ"

  • Alın teri dökülmeden, emek sarf edilmeden helal haram ayrımı yapılmadan elde edilen servet düzeyindeki paraların pervasızca ortaya saçılması gösteriş için harcanması milletimizde haklı tepkiye neden olmaktadır. Toplumsal hassasiyetleri kaşımanın ve insanlarımızın sinir uçlarıyla oynamanın hiçbir kimseye yararı olmaz.
  • Böylesine bir imtiyazları da olamaz."
Bahçeli'den Özel'e: Maalesef kukladır Yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin bursları artıyor "Sistemin aksayan yönleri varsa düzeltilmeli" Soylu kendisi ile ilgili haberlere tepki gösterdi: Kinleri bitmedi