Son Dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 50+1 seçim sistemine cevap: Aksayan yönler varsa düzeltilmeli

Son Dakika: Partisinin Grup Toplantısı'nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gazze'de yaşanan zulme sessiz kalmayacaklarını söyledi. İç siyasete ilişkin de kritik açıklamalarda bulunan Bahçeli, 50+1 sistemiyle gerçekleşen cumhurbaşkanlığı seçiminde sistem değişikliğine gidilmesi konusuna ilişkin, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gelip geçici bir heves değildir. Sistemin aksayan yönleri varsa düzeltilmeli" dedi. Cumhur İttifakı'na yönelik söylemlere de "Aramızı bozamayacaksınız" dedi.

Son Dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 50+1 seçim sistemine cevap: Aksayan yönler varsa düzeltilmeli

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı değerlendirmelerde "Gazze'ye yüz çevirmemiz saygısızlıktır. Acil ve kalıcı ateşkes sağlanmalı" dedi. Siyasette 50+1 tartışmaları ile ilgili olarak da konuşan Bahçeli, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tespiti tutarlı ve anlamlı. Sistemin aksayan yönleri varsa düzeltilmeli. MHP olarak dün ne dediysek bugün de aynı görüşteyiz" ifadelerini kullandı. 'Cumhur İttifakı çatırdıyor' söylemlerine de yanıt verdi Bahçeli. İşte açıklamalarından öne çıkanlar:

"FİLİSTİN'İN HUZURU TÜRKİYE'NİN HUZURUDUR"

 • Coğrafyanın mesajı, tarihin akış istikameti milletin şuuruyla kavrandığı takdirde Türk vatanına hiç kimse zarar veremeyecektir.
 • Filistin'in huzuru Türkiye'nin huzurudur. Suriye'nin istikrarı, Türkiye'nin istikrarıdır. Filistin 16. yüzyıldan itibaren egemenlik şemsiyemiz altına girmiştir. Dün sancağımız olan Gazze'nin bugün felaketine sırt çevirmemiz, milli ve manevi tarihimize saygısızlık olacaktır. Gazze'yi İstanbul'dan ayrı düşünemk akan tarih nehrine karşı kürek çekmektir.

Son Dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 50+1 seçim sistemine cevap: Aksayan yönler varsa düzeltilmeli - Resim : 1

 • Çevremizde yanan ateşi engelleyemezsek çatımızın yanışını engelleyemeyiz. 'Bize ne' 'Bizim ne işimiz olur' dediğimiz gün Allah muhafaza bu ülkeye en büyük suikastı yapmış oluruz.
 • Asırlar içinde pek çok çatışmaya sahne olan Filistin şemsiyemiz altına gitmiştir. Bunlardan Kudüs sancağı, Gazze sancağı ve Nablus sancağıdır. 

Son Dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 50+1 seçim sistemine cevap: Aksayan yönler varsa düzeltilmeli - Resim : 2

"ATEŞKESİN OLMASI İÇİN DAHA KAÇ MASUM ÖLMELİDİR?"

 • Gazze’yi Kudüs’ten Kudüs’ü İstanbul’dan ayırmak akan tarih nehrine karşı boşuna kürek çekmektir. Gazze meselesi güvenlik ve tarih boyutları ile Türkiye’nin meselesidir. Haksızlık karşısında sessiz kalmak dilsiz şeytanlıktır. Gazze Türkiye’nin meselesidir. Ateşkesin olması için daha kaç masum ölmelidir? Türk milleti zalim İsrail'in şeytani oyununa öfkeli.

Son Dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 50+1 seçim sistemine cevap: Aksayan yönler varsa düzeltilmeli - Resim : 3

"BİZİM TARİHİMİZDE HOLOKOST YOK"

 • Haddini bilen nefsini bilir. Biz kendimizi de haddimizi de rabbimiz de çok şükür bilenlerdeniz. Zafer inananların hanesine yazılacaktır.
 • İsrail’e para silah desteği destek veren ülkeler katliam tablosundan sorumludur. Gazze’de her saat 6 çocuk hayatını kaybediyor. Bizim geçmişimizin hiçbir sayfasında gaz odası felaketi izleri yoktur. Bizim tarihimizde Holokost yok. Almanya başbakanı yanlış tarafta duruyor. Bunların kendilerine bile hayırları yoktur. Yeni nesil uçak satmak için ayak sürümeleri kendi bilecekleri iş. İsrail saldırılarına derhal son vermeli.

Son Dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 50+1 seçim sistemine cevap: Aksayan yönler varsa düzeltilmeli - Resim : 4

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ ELEŞTİRİLERİ

 • Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi 3. evreye geçişi sağlam, demokratik nitelikli sistemsel başarısını sağlamıştır. Ucube sistem iddiaları ile çamur atmak milletimize saldırıdır.
 • Devlet ve millet arasında uyum sağlanmışsa cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine aittir.
 • Karar alma süreci hızlanmıştır. Yeni sistemin yeterli demlenme süreci devam etmekte olup ilke ve esasları ile oturması güvence olacaktır.
 • Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi tek kullanımlık konjonktürel reçete değildir.
 • Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi gelip geçici heves değil. Sistemin aksayan yönleri varsa düzeltilmeli.

Son Dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 50+1 seçim sistemine cevap: Aksayan yönler varsa düzeltilmeli - Resim : 5

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE 50+1 TARTIŞMASI

 • Sayın cumhurbaşkanımızın değerlendirmeleri tutarlı ve anlamlı. Bizim paylaştığımız görüşler bellidir, hiç değişme göstermemiştir.
 • 50+1’le seçilmesi demokrasiye örnektir. Dikkat edin muhtar seçmiyoruz. Milletvekili değil cumhurbaşkanı seçiyoruz. MHP olarak dün ne dediysek bugün de aynı görüşteyiz.

'ERDOĞAN BAHÇELİ'Yİ SIRTINDAN ATACAK' SÖYLEMLERİNE YANIT

 • MHP yancı değildir, bizi çatlatmaya kabiliyet yetmez. Yük aldık yük olmadık. Önce ülkem ve milletim demekten asla vazgeçmedik.
 • Kabine’ye bakan vermedik, sefasına değil gerekirse cefasına ortağız. Siyasi hayatımızda kimsenin sırtına binmedik.
 • Cumhurbaşkanımızla muhabbetimiz hasbidir, haysiyetlidir. Hiç kimse aramıza giremeyecektir. Cumhur İttifakı’nda pazarlık yoktur, devamından yanayız.

Son Dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 50+1 seçim sistemine cevap: Aksayan yönler varsa düzeltilmeli - Resim : 7

"İÇİMİZ ACISA DA SES ÇIKARMADIK"

 • Cumhurbaşkanımızın başarıya ulaşması için her özveriyi gösterdik. Kiminle istiyorsa görüşüp temas kurmasına destek verdik. Partimizden ihraç edilen bir şahıs ile bile aynı kareye girmesine içimiz acısa da ses çıkarmadık.

Son Dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 50+1 seçim sistemine cevap: Aksayan yönler varsa düzeltilmeli - Resim : 8

ÖZEL'İN PERVİN CHAKAR'IN ELİNİ ÖPMESİ

 • Genel başkanın bu karesi utanç verici bir ayıptır. Eğer öpülecek el arıyorlarsa Meclis'teki AK Partili MHP'li kadınların elini öpebilir. 
 • CHP’nin yeni başkanı pek dikkate alınacak birisi değildir. CHP genel başkanı kukladır, kuklacı ise İBB’nin koltuğunda oturan zattır. Bizim üzüntümüz muhalefetteki pespayeliktir.

FENOMENLERE SORUŞTURMA

 • Türk polisi kanun kaçaklarına göz açtırmıyor. İçişleri Bakanımızı destekliyoruz.
 • İYİ Parti başkanı Türk polisini hedef alarak korkunç bir iddiada bulunmuş. Fırtınaya tutuklanan İYİ Parti’nin hali bizi ilgilendirmiyor.
 • Hiç kimse Türk polisini töhmet altında bırakamaz. İP Başkanı açıklamak zorundadır.
Soylu kendisi ile ilgili haberlere tepki gösterdi: Kinleri bitmedi Öğrencilere karne hediyesi! Detaylar netleşti Bolu Dağı İstanbul istikameti trafiğe kapatıldı 2 ton 350 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi