Cumhurbaşkanı Erdoğan: Provokasyonları Emniyet mensuplarının gayreti ile boşa çıkardık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik Mensupları ile İftar Programı'nda konuştu. Erdoğan, "Bazı illerimizde bölücü örgütün provokasyonlarını emniyet mensuplarımızın müdahalesi ile boşa çıkardık. Bölücü terör örgütünü bitme noktasına getirdik. PKK-DEAŞ terör örgütlerini sınırlarımızdan uzaklaştırdık. Attığımız bu olumlu adımları inşallah azimle sürdüreceğiz." dedi.

Van İl Seçim Kurulu, 31 Mart'ta en yüksek oyu alan DEM Parti adayı Adbullah Zeydan'ın seçilme yeterliliği olmadığına karar verdi.

Kararın ardından Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı, AK Parti'ye geçti.

Karar sonrası Van'da olaylar başladı ve birçok ilde terör örgütü yandaşları polise saldırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik Mensupları ile İftar Programı'nda konuya dair açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

(Beşiktaş'taki gece kulübü yangını) Böyle büyük bir acının yaşanmasında kimin sorumluluğu, ihmali, kusuru varsa hepsinin üzerine kararlılıkla gidilecektir.

Bu seçimler, milli iradenin gücünün yanı sıra her seçim döneminde gündeme getirilen kimi ithamların da asılsız olduğunu ortaya koymuştur.

Provokasyonları Emniyet mensuplarının gayreti ile boşa çıkardık.

Siyaset üstü görmemiz gereken bir konu da terör belasıdır. PKK'sından FETÖ'süne, DEAŞ'ından DHKPC'sine tüm terör örgütleri, milletimizin düşmanıdır.

Türkiye'nin ve bölgenin geleceğinde teröre yer olmadığını, herkese göstermekte kararlıyız. Son seçimlerle bu kararlılığımız daha da perçinlenmiştir.

"BUNLARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ"

Can çekişen terör örgütlerini yeniden palazlandırma niyetlerini görüyoruz, bunları çok yakından takip ediyoruz.

Birileri yine sokaklarımızı terörize etmeye çalıştı. her kim şiddeti, kaosu, eşkıyalığı, vandallığı bir hak arama yolu olarak görürse dün olduğu gibi yine karşısında devletimizin çelikten yumruğunu bulacaktır.

Ekonomide yol haritamız olan Orta Vadeli Program ve 12'nci Kalkınma Planımızı uygulamakta kararlıyız.

"HÜKÜMET OLARAK TERÖRE KARŞI ÇOK ETKİN VE BAŞARILI MÜCADELE YÜRÜTTÜK"

Hiçbir ayrım yapmadan tüm terör örgütleri milletimizin düşmanıdır. Hükümet ve devlet olarak teröre karşı çok etkin ve başarılı bir mücadele yürüttük ve yürütüyoruz.

Geçmişte olduğu gibi Türkiye'nin siyasetini, ekonomisini, diplomasisini terör örgütleri vasıtasıyla dizayn etmeye çalışanlar inşallah emellerine ulaşamayacaklardır."

29 kişinin öldüğü gece kulübünün sabıkası kabarık Mazbata kararını protesto eden avukatlara müdahale Beykoz'da oylar yeniden sayılacak Van'da mazbata DEM Parti'ye verilecek