Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'e tepki: Barbarlık, eşkıyalık, devlet terörü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin'de katliam saldırılarını sürdüren İsrail'in yaptığının barbarlık, eşkıyalık ve devlet terörü olduğunu kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İsrail suyunu, yakıtını, elektriğini, iletişimini keserek, Gazze halkını öldürmekle kalmıyor, hastane bombalayarak direniş azmini de kırmaya çalışıyor. Hamile kadınları, doğmamış bebekleri katletmeleriyle övünen bir cinnet halindeler. Ağzı süt kokan bebekleri bombalamanın adı savaş değildir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'e tepki: Barbarlık, eşkıyalık, devlet terörü
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde saat 15.50'de Beştepe'de düzenlenen Bakanlar toplantısı sona erdi.
  • Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından Erdoğan kameralar karşısına geçti.
  • 2 gün önce Berlin'de Almanya ile karşılaşan A Milli Takım'ın 3-2'lik galibiyetine ilişkin konuşan Erdoğan, "Millilerimiz 3-2'lik skorla tarifsiz bir gurur yaşattı" dedi.
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Ekim'den bu yana Filistin'de sivillere yönelik saldırılarını sürdüren ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan İsrail'in saldırılarına yönelik de "İsrail suyunu, yakıtını, elektriğini, iletişimini keserek, Gazze halkını öldürmekle kalmıyor, hastane bombalayarak direniş azmini de kırmaya çalışıyor. Gazze'de bir vahşet bir gaddarlık sergilenmektedir. Hamile kadınları, doğmamış bebekleri katletmeleriyle övünen bir cinnet halindeler. Ağzı süt kokan bebekleri bombalamanın adı savaş değildir. Bunun adı barbarlık, eşkıyalık, devlet terörüdür." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

"A Milli Futbol Takımımızı tebrik ediyorum. Millilerimiz 72 yıl sonra gelen 3-2'lik skorla hepimize tarifsiz bir gurur yaşattılar. Millilerimizin başarı çıtasını yukarı taşıyarak, Avrupa Şampiyonası'nda bize yeni zaferler tattıracağına inanıyorum."

"ZAMAN AB'NİN NE KADAR YANLIŞ YAPTIĞINI İSPAT EDECEK"

Son Kabine Toplantımızdan bu yana birçok etkinliğe görüşmeye iştirak ettik. Türk Devletleri Teşkilatı 10. Zirvesi'nde dayanışmamızı perçinledik. Hem üye sayısı, hem işbirliği alanı açısından kat ettiği mesafeden memnuniyet duyuyoruz. KKTC'nin anayasal ismiyle teşkilata gözlemci üye olması tarihi bir adımdı. Türk dünyasının Kıbrıs'a olan desteğini ortaya koymuştuk. Doktor Fazıl Küçük'ü ve Rauf Denktaş'ı bir kez daha yad ediyorum. Her alanda attığımız adımlarla ana vatanla, yavru vatan arasındaki bağların daha da kuvvetlenmesini sağlıyoruz. 4 ay önce Özgürlük Bayramı'nda Ercan Havalimanı pistinin açılışını gerçekleştirdik. İnşallah daha fazlasını başaracağız. Zaman AB'nin ne kadar yanlış yaptığını ispat edecektir. Kıbrıs Türkü haklı davasından döndürmeye çalışanların Kafkasya'da yeni oyunlar peşinde koştuğuna şahit oluyoruz.

"ERMENİSTAN'A BARIŞ ELİNİ TUTMASI ÇAĞRISINDA BULUNUYORUM"

Ermenistan'ı kışkırtarak kavgalar üzerinden kendine rant devşirenler en büyük zararı Ermenilere verdiler. Kimi batılı güçler, bölgede yeni dönemi idrak edemedi. Batılı ülkelerden gönderilen hiçbir silah kalıcı barışın yerini tutamaz. Buradan bir kez daha Ermenistan'a Azerbaycanlı kardeşlerimizin uzattığı barış elini tutması çağrısında bulunuyorum.

"TOGG, 12 BİN ARAÇ TESLİMATI YAPTI"

Togg'un üretimi ve satışa başlamasıyla kendi markamızla küresel rekabetteki yerimizi aldık. 'Türk araba yapamaz' diyenleri 'Bu araç satılmaz, vatandaş almaz' diyenleri hüsrana uğrattık. Birilerinin 'Bunun fabrikası nerede?' diyerek aklınca dalga geçtiği Togg, 12 bin teslimat yaptı.

"İSRAİL GAZZELİLERİ ÖLDÜRMEKLE KALMIYOR, DİRENİŞ AZMİNİ DE KIRMAYA ÇALIŞIYOR"

Şimdiye kadar Gazzeli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere 11 uçak dolusu malzeme ile 1 sivil insani yardım gemisini Mısır'a gönderdik. Böylece Gazzeli kardeşlerimiz için toplam 800 tona varan insani yardım malzemesini bölgeye sevk etmiş olduk. Mısır ile işbirliği içerisinde yardım malzemelerinin Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze'ye ulaştırılmasını sağlıyoruz. Biliyorsunuz İsrail suyunu, yakıtını, elektriğini ve iletişimini komple keserek Gazze halkını sadece öldürmekle kalmıyor, aynı zamanda hastaneleri bombalayarak Gazzelilerin direniş azmini de kırmaya çalışıyor.

İsrail, ibadethaneleri bombalayarak yeniden kazanma çabasında. Hastaneler İsrail mezaliminin sembolü olmuştur. Gazze'de hizmet veren neredeyse tüm hastaneler ya yıkıldı ya zarar gördü ya da kullanılamaz hale geldi. Gazze'nin en büyük sağlık tesisleri olan El Ehli Bapdist ve Şifa Hastanelerinde yaşanan vahşeti hepimiz takip ettik.

"GÜYA MEDENİ DÜNYA, İSRAİL'İN HASTANE SALDIRILARINI SESSİZCE SEYRETTİ"

Akif'in tek dişi kalmış canavar diye tarif ettiği güya medeni dünya, İsrail'in hastanelere yönelik saldırılarını sessizce seyretti. İsrail yönetimi hamile kadınları, doğmamış bebekleri katletmekle övünen cinnet hali içindedir. Sivillerin üzerine mermi yağdırmanın adı barbarlık, eşkıyalık, devlet terörüdür. Hastaneler İsrail ve zaliminin sembolü olmuştur. Savaş hukukunun açık ihlali olan hastane saldırılarına İsrail'in kendini savunma hakkı diyerek destek veren ülkeler gördük. Biz üzerimize düşenleri yapmanın gayreti içindeyiz.

İsrail işgal güçleri, her gün kadın, çocuk, gazeteci, doktor, yaşlı, sivil demeden masumları katlediyor ama Avrupa'sından Amerika'sına hiçbir ülkeden en küçük tepki gelmiyor. Çocuk, kadın ve yaşlılara karşı atom bombası atma tehdidi dahil modern savaş araçlarının tamamını kullanan İsrail ve onu destekleyen herkes sadece tarih önünde değil, insanlık vicdanı nezdinde de yargılanacaktır."

Tarihçi yazar Bilal Şimşir vefat etti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Batı'ya Gazze tepkisi Yargıtay 4. Ceza Dairesi'nden Can Atalay kararı MSB acı haberi duyurdu!