Depremin vurduğu Şanlıurfa'da 897 konut teslim edilecek

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Şanlıurfa'da, Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) temeli atılan 4 bin 469 kalıcı konuttan yapımında sona gelinen 897'sinin aralıkta teslim edilmesi bekleniyor.

Depremin vurduğu Şanlıurfa'da 897 konut teslim edilecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından depremlerden etkilenen 11 şehir içinde olan Şanlıurfa'da yapılması planlanan 16 bin 782 kalıcı konut ve köy evinden temeli atılan 4 bin 469 konutta çalışmalar devam ediyor.

Depremin vurduğu Şanlıurfa'da 897 konut teslim edilecek - Resim : 2

BÜYÜK KISMI TAMAMLANDI

Afetzedeler için merkez Eyyübiye ile Karaköprü ve Birecik ilçelerinde tünel kalıp sistemiyle 3+1 ve 2+1 olarak yapımı süren 897 konutun büyük kısmı tamamlandı.

Depremin vurduğu Şanlıurfa'da 897 konut teslim edilecek - Resim : 4

Aralık ayında depremzedelere teslim edilmesi planlanan konutların bulunduğu bölgelerde çocuk oyun alanları, yeşil alanlar, otopark, spor alanları ve dükkanlar da bulunuyor.

Depremin vurduğu Şanlıurfa'da 897 konut teslim edilecek - Resim : 5

"DEPREMZEDELERİN GÜVENLE OTURABİLECEK"

Vali Hasan Şıldık, kentte yaşanan deprem felaketinin yaralarını silmek, izlerini ortadan kaldırmak için tüm alanlardaki çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Depremin vurduğu Şanlıurfa'da 897 konut teslim edilecek - Resim : 6

TOKİ tarafından Eyyübiye, Karaköprü ve Birecik ilçelerinde deprem konutlarının inşa çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Şıldak, şöyle konuştu:

Depremin vurduğu Şanlıurfa'da 897 konut teslim edilecek - Resim : 7

"Bu kapsamda 4 bin 469 konutun yapımı sürmekte. Bunlardan inşallah Eyyübiye ve Birecik ilçemizdeki 897 konutumuzun aralık 2023'de tamamlanarak vatandaşlarımıza teslim edilmesini planlıyoruz. Diğer konutlarımızın da yapımı hızla devam etmekte. Bunlara ilave olarak da kırsal mahallelerimizde konut yapımına başladık. Kırsalda 223 konutumuzun inşası devam ediyor."

Depremin vurduğu Şanlıurfa'da 897 konut teslim edilecek - Resim : 8

TOKİ'de görevli uzman Melih Dilmaç ise Eyyübiye'de yapımı devam eden 19 bloklu 363 konutun yapım çalışmalarının sürdüğünü aktardı. Dilmaç, "Eyyübiye'deki yapımı süren alanımızda bir ticaret merkezimiz var. En yakın zamanda bu konutları hak sahiplerine teslim etmeyi hedefliyoruz, çalışmalarımız devam ediyor. Konutlarımız radye temel üzerine tünel kalıp sistemiyle zemin etütleri yapılarak depremzedelerin güvenle oturabileceği şekilde tasarlandı" diye konuştu.

Depremin vurduğu Şanlıurfa'da 897 konut teslim edilecek - Resim : 9

Depremin vurduğu Şanlıurfa'da 897 konut teslim edilecek - Resim : 10

Kaynak: AA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete TEKNOFEST çağrısı Yeni modeli helikopterle getirildi! Dağcı ekipmanlarıyla çatıdan mağazaya soktular Ülkemizin ilk uzay yolcuları bavulunu hazırladı! Şahinler çetesi çökertildi