Ekrem İmamoğlu Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu! Yüzüme farklı arkamdan farklı

CHP'deki Ekrem İmamoğlu-Kemal Kılıçdaroğlu savaşında sular durulmuyor. İBB Başkanı İmamoğlu'nun Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'ndeki toplantıda "Yüzüme karşı 'tamam' diyor ama arkadan hiçbir şeyi yerine getirmiyor" diyerek Kılıçdaroğlu'nu hedef aldığı iddia edildi.

Ekrem İmamoğlu Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu! Yüzüme farklı arkamdan farklı

Cumhurbaşkanlığı seçiminden hüsranla çıkan CHP'de sular durulmuyor. 'Değişim' rüzgarının başlamasıyla gözler İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çevrilmişti. Ancak Genel Merkez'den istediği desteği alamayan İmamoğlu, Özgür Özel'in adaylığını destekleme yetinmek zorunda kaldı.

Ekrem İmamoğlu Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu! Yüzüme farklı arkamdan farklı - Resim : 1

"İSTANBUL'A ADAY MISINIZ?" SORUSUNU CEVAPSIZ BIRAKTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB meclisindeki CHP’lilerle Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde toplantı yaptı.

Ekrem İmamoğlu Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu! Yüzüme farklı arkamdan farklı - Resim : 2

O toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu sert sözlerle eleştirdi.

YeniŞafak'tan Erdal Kılınç'ın haberine göre, “Kılıçdaroğlu bana verdiği hiçbir sözü tutmadı” diyen İmamoğlu, açıklamalarının ardından “İstanbul’a aday mısınız?” sorusunu ise havada bıraktı.

Ekrem İmamoğlu Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu! Yüzüme farklı arkamdan farklı - Resim : 3

"KILIÇDAROĞLU BENİ DESTEKLEMİYOR YÜZÜME FARKLI ARKAMDAN FARKLI"

CHP Kasım ayında yapılacak kurultaya doğru ilerlerken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’li Meclis Üyeleri’ni topladı. Gündeminde CHP lideri ve destekçileri vardı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu kendisine verdiği hiçbir sözü tutmamakla eleştiren İmamoğlu, "Yüzüme karşı 'tamam' diyor ama arkadan hiçbir şeyi yerine getirmiyor. Ayrıca benim yaptığım işleri genel merkezle paylaşmıyor ve beni desteklemiyor" ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu! Yüzüme farklı arkamdan farklı - Resim : 4

İMAMOĞLU YANIT VEREMEDİ

İBB Başkanı İmamoğlu’nun zehir zemberek açıklamalarının ardından destekçileri tarafından “İstanbul’da yeniden aday olacak mısınız?” sorusu yöneltildi.

İmamoğlu o soruyu yine havada bıraktı.

Ekrem İmamoğlu Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu! Yüzüme farklı arkamdan farklı - Resim : 5

Bazı meclis üyeleri ise seçime az bir süre kala İBB Başkanı’nın yaptığı bu açıklamaların çok sert ve yersiz olduğunu belirterek rahatsızlıklarını dile getirdi.

Meclis üyelerinden bir kısmı İmamoğlu'na "Siz bu eleştirdiğiniz kadrolarla belediye başkanı olmadınız mı? Bu insanlar hep sizin arkanızda durdu, neden şimdi bunları söylüyorsunuz? Geçmişte başarılı olmanıza katkı sağlamadılar mı?" sorusuna ise İmamoğlu’nun yanıt vermediği öğrenildi.

Ekrem İmamoğlu Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu! Yüzüme farklı arkamdan farklı - Resim : 6

İMAMOĞLU'NUN ADAYLIĞI ÖZGÜR ÇELİK'E BAĞLI

CHP kulislerinde konuşulanlara göre İmamoğlu, 8 Ekim’de yapılması beklenen CHP İstanbul İl Kongresi’nde kendi adayı Özgür Çelik’in kazanması durumunda genel başkanlık için adaylık yarışına girecek.

Çelik’in kazanmaması halinde ise İstanbul Belediye Başkanlığı’na dahi aday olmayacak.

Ekrem İmamoğlu Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu! Yüzüme farklı arkamdan farklı - Resim : 7

Devlet depremzedelere sözünü tutuyor! Adıyaman'da deprem konutları 1,5 ay içinde teslim edilecek! İstanbul'da kimyasal paniği! Bakanlık harekete geçti Bakan Hakan Fidan Türk bayrağını yerde bırakmadı Kılıçdaroğlu'ndan Mevlid Kandili mesajı