İsrail'in Refah'a saldırısında 100'den fazla kişi yaşamını yitirdi

7 Ekim'den bu yana İsrail'in ara vermeden devam ettiği saldırılarda Filistin'in Gazze kesiminde binlerce vatandaş hayatını kaybetti. İsrail, güvenli bölge olduğunu iddia ederek insanları sürdüğü Refah Kenti'ne kara, hava ve denizden onlarca saldırı düzenleyip sivillerin evlerini hedef aldı. İsrail ordusunun 100'den fazla kişiyi öldürdüğü ve yüzlerce kişiyi de yaraladığı aktarıldı.

İsrail'in Refah'a saldırısında 100'den fazla kişi yaşamını yitirdi
  • Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberinde, Refah'taki hastane yetkilileri, İsrail’in, Refah kentine düzenlediği saldırılarında 100’den fazla kişinin öldürüldüğünü, yaralanan yüzlerce kişinin hastanelere ulaştığını belirtti.

İsrail'in Refah'a saldırısında 100'den fazla kişi yaşamını yitirdi - Resim : 1

SALDIRILAR YOĞUNLAŞTI

  • Filistin Kızılay'ı da İsrail saldırılarının Refah şehir merkezinde yoğunlaştığını ve saldırılarda sivillerin evlerinin de hedef alındığını duyurdu.

İsrail'in Refah'a saldırısında 100'den fazla kişi yaşamını yitirdi - Resim : 2

YETERLİ İLAÇ VE SERUM BULUNAMIYOR

  • Kuveyt Hastanesi Müdürü Suhayb el-Hıms ise hastanenin çok tehlikeli durumdaki yaralılarla dolu olduğunu, yeterli ilaç ve serum bulunmadığını ifade etti.

İsrail'in Refah'a saldırısında 100'den fazla kişi yaşamını yitirdi - Resim : 3

  • Yerel kaynaklar, savaş uçaklarının, yoğun topçu atışı ve savaş gemilerinin denizden yoğun ateşiyle eş zamanlı olarak yaklaşık 40 hava saldırısı düzenlediğini, özellikle yerinden edilmiş kişilerin barındığı çok sayıda evi ve camiyi hedef aldığını kaydetti.

İsrail'in Refah'a saldırısında 100'den fazla kişi yaşamını yitirdi - Resim : 4

İmamoğlu'na bağlı istihbarat teşkilatı mı var? Pençe-Kaplan operasyonundan acı haber! 12 yıl sonra Mısır'a gidecek MSB: Yurda sızma girişimindeki 4 FETÖ'cü yakalandı