İstanbul'da 'Mahzen-27 operasyonu! Ali Yerlikaya açıkladı: Kırmızı Bültenle aranan isim yakalandı

İstanbul'da 'Mahzen-27 operasyonu: Kırmızı bültenle aranan Nurlan Zharımbetov yakalandı. Operasyonu İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya duyurdu.

İnterpol'ün kırmızı bültenle dolandırıcılık suçundan, sarı bültenle de 2 ayrı hırsızlık suçundan hakkında arama kararı çıkardığı Kazakistan uyruklu Nurlan Zharımbetov İstanbul’da düzenlenen ‘Mahzen-27’ operasyonuyla yakalandı.

İstanbul'da 'Mahzen-27 operasyonu! Ali Yerlikaya açıkladı: Kırmızı Bültenle aranan isim yakalandı - Resim : 1

BAKAN YERLİKAYA OPERASYONU DUYURDU

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İnterpol tarafından dolandırıcılık ve hırsızlık suçlarından kırmızı ile sarı bültenlerle aranan Kazakistan uyruklu Nurlan Zharımbetov’un İstanbul’da yakalandığını açıkladı. Zharımbetov, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; İstanbul emniyeti KOM Şube Müdürlüğünce aranan kişilere yönelik yapılan çalışmalarda yakalandı. Bakan Yerlikaya sosyal medyadan yaptığı paylaşımında "Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, halkımızın huzurunu kaçıran uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız. Hepsini tek tek adalete teslim edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Sıradaki ne? Göz ve ses tellerinden ameliyat olan Özgür Özel saçlarını boyattı Kabine toplantısı bugün mü, saat kaçta, gündem ne olacak? Bakanlık ve Meteoroloji'den peş peşe uyarı! İBB Meclisi'nde AK Parti'nin teklifleri reddedildi