İstanbul'dan Gazze'ye zulme dikkat yürüyüşü! Grup Hatay'a ulaştı

İsrail'in Gazze'ye karşı saldırılarına tepki göstermek ve Filistin halkının yaşadığı zulmün altını çizmek için İstanbul'dan Gazze'ye yürüyüş başlatan grup Hatay'a ulaştı.

  • Kadıköy'den "Hürlerin Yürüyüşü" ismiyle 22 Ekim'de yürüyüşe geçen şair ve yazar Mehmet Akıncı ve arkadaşları, Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'na ulaştı.

İstanbul'dan Gazze'ye zulme dikkat yürüyüşü! Grup Hatay'a ulaştı - Resim : 1

  • Akıncı, sınır kapısı önünde yaptığı açıklamada, 22 Ekim'de 7 kişi ile Ayrılık Çeşmesi'nden başlattıkları yürüyüşleri sonunda Reyhanlı'ya ulaştıklarını dile getirdi.

İstanbul'dan Gazze'ye zulme dikkat yürüyüşü! Grup Hatay'a ulaştı - Resim : 2

"7 KİŞİYLE YÜRÜYÜŞE BAŞLADIK, GÜZERGAH BOYUNCA GEÇTİĞİMİZ ŞEHİRLERDEN SEMBOLİK KATILIMLAR OLDU"

  • İsrail'in yaptıklarını sürekli hatırlatacaklarını ifade eden Akıncı şöyle konuştu:
"Vahşetin olumlanması anlamına gelecek şekilde alışmaya dönüşmesi en büyük korkumuz. İnsanlar hemen her şeye alışıyorlar ve televizyonlarda artık bir skor gibi bu ölümler karşılanıyor. Bunun hiç de alelade hiç de normal olmadığını hatırlatmak için bu yürüyüşü göze aldık. 7 kişiyle yürüyüşe başladık, güzergah boyunca geçtiğimiz şehirlerden sembolik katılımlar oldu. Bunun sayısı bazen 20-30'u da buldu. İstanbul'dan ara ara gelip katılan kardeşlerimiz oldu. Çeşitli sebeplerle daimi kalamadılar. Sonuçta buraya 11 kişi ve yakın bir şehirden yine bize katılan 3-4 kardeşimiz oldu. Onlarla beraber bugüne ulaştık."

İstanbul'dan Gazze'ye zulme dikkat yürüyüşü! Grup Hatay'a ulaştı - Resim : 3

4 GÜN NÖBET

  • Akıncı, yürüyüşlerini Cilvegözü Sınır Kapısı'nda sonlandırdıklarını ancak 5 kişiyle 4 gün boyunca burada nöbet tutacaklarını dile getirdi.

İstanbul'dan Gazze'ye zulme dikkat yürüyüşü! Grup Hatay'a ulaştı - Resim : 4

  • Grup adına basın bildirisini okuyan Hanife Genç ise İsrail'in Gazze'deki vahşetine karşı bir seferberlik çağrısı olarak başlattıkları yürüyüşü Cilvegözü Sınır Kapısı'nda tamamladıklarını belirtti.

İstanbul'dan Gazze'ye zulme dikkat yürüyüşü! Grup Hatay'a ulaştı - Resim : 5

  • Amaçlarının Türkiye'deki tüm inananları harekete geçirmeye çağırmak olduğunu vurgulayan Genç, bu vahşet durduruluncaya kadar İsrail ve ABD politikalarına karşı yapılan ve yapılabilecek her şeyi önemsediklerini söyledi.

İstanbul'dan Gazze'ye zulme dikkat yürüyüşü! Grup Hatay'a ulaştı - Resim : 6

İstanbul'dan Gazze'ye zulme dikkat yürüyüşü! Grup Hatay'a ulaştı - Resim : 7

Özgür Özel'den 50+1 tartışmalarına yanıt Ogün Samast'ın iddianamesi kabul edildi Karadeniz'deki felaketin izi gün ağarınca ortaya çıktı Kayıp mürettebatların konumuna ulaşıldı