Milyonlarca öğrencinin ilk ara tatili sona erdi! Bazı il ve ilçelerde 20 Kasım Pazartesi günü geçerli olmak şartıyla 1 günlük kar tatili verildi

Milyonlarca öğrencinin 9 günlük ilk ara tatili sona erdi. Ara tatili ardından ilk ders zili bugün çaldı ve öğrenciler ders başı yaptı. Bazı illerde ise olumsuz hava şartlarından dolayı 1 günlük kar tatili verildi. Kar tatili verilen il ve ilçelerdeki öğrenciler bugün ders başı yapamadı. İşte detaylar...

Milyonlarca öğrencinin ilk ara tatili sona erdi! Bazı il ve ilçelerde 20 Kasım Pazartesi günü geçerli olmak şartıyla 1 günlük kar tatili verildi
  • Ara tatilin sona ermesiyle beraber öğrenciler bugün ders başı yaptı.
  • 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci dönemi ise 19 Ocak'ta sona erecek.
Milyonlarca öğrencinin ilk ara tatili sona erdi! Bazı il ve ilçelerde 20 Kasım Pazartesi günü geçerli olmak şartıyla 1 günlük kar tatili verildi - Resim : 1

İSTANBUL

İstanbul Valiliği, kentte etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile'de bugün ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiğini duyurdu.

Valilikten açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul'da etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile'de 20 Kasım Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Bu karara paralel olarak Şile'deki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de 20 Kasım'da idari izinli sayılacaktır."

BOLU

Bolu’da sabah saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar bir gün süreyle tatil edildi. Bolu Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde yaşanan olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü ilimiz genelinde tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime 1 (bir) gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım 2023 tarihinde 1 (bir) gün idari izinli sayılacaktır.” denildi.

SAKARYA

Sakarya Valiliği'nden yapılan açıklamada, Hendek ilçesinin yüksek mahallelerindeki olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle Dikmen, Aksu, Kurtuluş Karadere, Sümbüllü Kırktepe, Bakacak, Pazarcık, Eskibıçkı, Dede Düzü, Bıçkatik, Hicriye, Muradiye, Akçayır, Esentepe, Harmantepe mahallelerinde taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği ifade edildi.

Milyonlarca öğrencinin ilk ara tatili sona erdi! Bazı il ve ilçelerde 20 Kasım Pazartesi günü geçerli olmak şartıyla 1 günlük kar tatili verildi - Resim : 2

ZONGULDAK

Zonguldak Valiliği açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Zonguldak il genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelde 20 Kasım 2023 tarihinde bir gün idari izinli sayılacaktır."

AMASRA

Amasra Kaymakamlığı "Olumsuz hava şartları nedeniyle tüm resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelde 20 Kasım Pazartesi günü 1 gün idari izinli sayılacaktır." açıklamasında bulundu.

DÜZCE

Akçakoca Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada "İlçemiz genelinde etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir." denildi.

Yığılca Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, buzlanmaya bağlı ulaşımda yaşanabilecek sorunlar nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında 20 Kasım 2023 Pazartesi 1 gün süreyle eğitime ara verildi.

Milyonlarca öğrencinin ilk ara tatili sona erdi! Bazı il ve ilçelerde 20 Kasım Pazartesi günü geçerli olmak şartıyla 1 günlük kar tatili verildi - Resim : 3

KARABÜK

Karabük Valiliği'nden yapılan açıklamada, Eflani ve Eskipazar ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü taşımalı eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği bildirildi.

SİNOP

Sinop Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kıyı kesimlerinde yaşanan fırtına ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve Erfelek ilçeleri ve köylerinde tüm resmi ve özel okullarda, özel eğitim kurumlarında, halk eğitim kurslarında, özel öğretim kurslarında 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün ara verildi."

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli çalışanların 1 gün süre ile idari izinli sayılacakları belirtildi.

DİYARBAKIR

Diyarbakır'ın Kulp ve Bismil ilçesinde bir okulda sağanak nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Milyonlarca öğrencinin ilk ara tatili sona erdi! Bazı il ve ilçelerde 20 Kasım Pazartesi günü geçerli olmak şartıyla 1 günlük kar tatili verildi - Resim : 4

BİNGÖL

Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta yaptığı açıklamada, "Sevgili Bingöllüler, yoğun yağışın aralıksız devam etmesi ve ilerleyen saatlerde kar yağışı beklendiğinden Adaklı, Karlıova, Kiğı, Yedisu ve Yayladere ilçelerimizde 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir. Engelli ve hamile olan kamu görevlilerimiz aynı gün idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" dedi.

BATMAN

Valilik yaptığı açıklamada “İlimiz merkezinde meydana gelen aşırı yağışlar nedeniyle Valiliğimizce 20.11.2023 Pazartesi günü eğitim-öğretime bir gün ara verilmiştir” ifadelerini kullandı.

50+1 yerine 40+1 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "İkinci One Minute"! 12 mürettebatın isimleri belli oldu! Batan geminin son görüntüleri ortaya çıktı 1'i yeşil 1'i gri kategoride olmak üzere 2 terörist etkisiz hale getirildi