Sahipsiz köpeklere ilişkin üç dosyalık rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, sokak hayvanlarına ilişkin hazırladıkları raporu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunduğunu bildirdi.

Sahipsiz köpeklere ilişkin üç dosyalık rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu
  • AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, sahipsiz köpeklere ilişkin raporu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu.
  • Son iki senede 100'e yakın vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan başıboş sokak köpekleriyle ilgili yasal düzenlemenin yakın zamanda Meclis'e gelmesi bekleniyor.

Sahipsiz köpeklere ilişkin üç dosyalık rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu - Resim : 1

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SUNULDU

  • Yenişehirlioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün AK Parti MYK toplantımızda Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'a başıboş/saldırgan sokak köpekleri sorununa ilişkin hazırladığımız raporu arz ederek zatı devletlerini ve MYK üyelerimizi bilgilendirdim." ifadelerini kullandı.

Sahipsiz köpeklere ilişkin üç dosyalık rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu - Resim : 2

  • Yenişehirlioğlu, açıklamasında şunları kaydetti:
Raporumuzun mahiyetini detaylı bir şekilde dinleme nezaketi gösteren Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Sokaklarda aziz milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanacağına, herkesin üzerinde mutabık kaldığı bu sorunun çözüme ulaşacağına inancımız tamdır. Evvela insan ardından hayvan ve çevre sağlığını tesis etmek için ortaya konulan bu iradenin toplumumuzun tüm kesimlerinin beklentilerini karşılayacak şekilde net bir çözüme ulaşması en büyük temennimizdir. Raporumuzun sorunun çözümüne ilişkin önemli katkılar sunacağına inanıyor, hayırlı olmasını diliyorum.
'Şikayetçi olan Suriyelilerin sınır dışı edileceği' iddiası Suç örgütlerine operasyon: 46 gözaltı 34 bin 794 TL anız cezası Erdoğan'dan İran Cumhurbaşkanı'na tebrik