Son Dakika: Azerbaycan ve Ermenistan barış antlaşmasının ilkeleri üzerinde anlaştı

Son Dakika: Rus resmi haber ajansı TASS, Azerbaycan ve Ermenistan'ın barış antlaşmasının ilkeleri üzerinde anlaştığını duyurdu. Paşinyan, "Ermenistan-Azerbaycan barış süreciyle ilgili hem iyi hem de kötü haberlerimiz var. Azerbaycan ile barışın temel ilkeleri üzerinde anlaşmaya varılmış olması iyi bir şey. En büyük kötü haber ise hala farklı diplomatik diller konuşuyor olmamız ve çoğu zaman birbirimizi anlamıyor olmamız." dedi.

Son Dakika: Azerbaycan ve Ermenistan barış antlaşmasının ilkeleri üzerinde anlaştı
  • Son Dakika: Rus resmi haber ajansı TASS, Azerbaycan ve Ermenistan'ın barış antlaşmasının ilkeleri üzerinde anlaştığını duyurdu.

Son Dakika: Azerbaycan ve Ermenistan barış antlaşmasının ilkeleri üzerinde anlaştı - Resim : 1

  • Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan AGİT Parlamenter Asamblesi'nin Erivan'daki sonbahar oturumunun açılış töreninde, Ermenistan ve Azerbaycan arasında bir barış anlaşmasının temel ilkeleri üzerinde uzlaşmayı başardıklarını açıkladı.
  • Paşinyan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
Ermenistan-Azerbaycan barış süreciyle ilgili hem iyi hem de kötü haberlerimiz var. Azerbaycan ile barışın temel ilkeleri üzerinde anlaşmaya varılmış olması iyi bir şey. Bu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Brüksel'de yaptığım görüşmeler sonucunda Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel'in arabuluculuğuyla gerçekleşti.

Son Dakika: Azerbaycan ve Ermenistan barış antlaşmasının ilkeleri üzerinde anlaştı - Resim : 2

  • Açıklamalarına devam eden Paşinyan konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü:
En büyük kötü haber ise hala farklı diplomatik diller konuşuyor olmamız ve çoğu zaman birbirimizi anlamıyor olmamız. Bunun nesnel nedenleri var: uzun süredir devam eden bir çatışma, binlerce kurban, onlarca mahkum, onlarca yıldır süren nefret atmosferi ve yapıcı açıklamaların altında kötü niyetlerin yattığına dair şüpheler. Dahası, söylediklerim hem Ermenistan hem de Azerbaycan için az ya da çok geçerlidir.
THY'den 105 sefer iptali ABD Ankara Büyükelçiliği’nden Türkiye’deki vatandaşlarına güvenlik uyarısı Özdemir Erdoğan: Türkiye bağımsızlık savaşı veriyor! Erdoğan'ın Berlin'deki konuşması dünya basınında!