Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalar

Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiden terörle mücadeleye kadar önemli mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide güvenin arttığını belirtirken sınır hatlarında bir teröristan kurulmasına izin verilmeyeceğini vurguladı.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde toplanan yılın ikinci Kabine toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar:

"Bir taraftan iyice yaklaşan 31 Mart seçimleri ilgili çalışmalarımızı yürütürken diğer yandan ülkemizi büyütme çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Turizm geliri yüzde 17 arttı, 57 milyon turist geldi. Turizmde bu tarihi başarıları muhalefetin ve bazı faşist çevrelerin turizmi baltalamaya yönelik menfi kampanyalarına rağmen elde ettik. 

Dünya genelinde etkili olan olumsuzluklara rağmen Türkiye hedefleri doğrultusunda kararlılıkla ilerliyor.

"İKİNCİ ASTRONOTUMUZU DA UZAYA GÖNDERECEĞİZ"

İnsanlı uzay misyonumuzu başarıyla yerine getirdik. Türk Hava Kuvvetlerimizin yetiştirdiği seçkin pilotlarından olan Alper Gezeravcı, uluslararası uzay istasyonundaki görevini ve bilimsel deneyleri tamamlayarak ülkemize döndü. Bizde kendisini kabul ettik. İkinci astronotumuzu da önümüzdeki aylarda yörünge altı uçuş için uzaya göndereceğiz.

"EKONOMİYE GÜVEN ARTTI"

Ülkemizin risk primindeki düşüş sürüyor.

Önümüzdeki dönemde ekonomi programımızın müspet yansımalarını enflasyon başta olmak üzere diğer alanlarda net bir şekilde göreceğiz.

"F-16 KARARI MEMNUNİYET VERİCİ"

Amerika Birleşik Devletleri ile bir süredir yürüttüğümüz F16 talebimizinde olumlu sonuçlanmasından memnuniyet duyuyoruz.

Ülkemize yönelik kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte inşallah Türk Savunma sanayii bundan sonra daha hızlı yol alacak.

Şu gerçeği çok net bir şekilde görebiliyoruz, Türkiye uyguladığı terörü kaynağında yok etme stratejisiyle bölücü terör örgütünü dar bir alana hapsetmiştir.

Türkiye ne pahasına olursa olsun, Güney sınırlarında "Teröristan" kurulmasına müsaade etmeyecektir.

Evlatlarımıza sınırlarımızın dışında da terörün olmadığı, barışın hüküm sürdüğü bir bölge bırakacağız.

Diyanet camiamız sadece insanımız din hizmetlerinin verilmesinde değil, Asım'ın neslinin yetiştirilmesinde de önemli sorumluluklar üstleniyor.

Diyanet Akademisinin de hizmete girmesi ile eğitim imkanları genişleyen din görevlilerimizin önümüzdeki dönemde ilim, irşad, tebliğ ve temsil görevlerini en güzel şekilde yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.

"HEDEFİMİZ YIL SONUNA KADAR 200 BİN KONUTU TESLİM ETMEKTİR"

Depremzede kardeşlerimizi en kısa sürede güvenli, huzurlu ve dayanıklı yuvalarına kavuşturmak için gece gündüz çalışıyoruz. 2 ay içinde deprem bölgesi genelinde 75 bin konutun teslimini yapacağız. Hedefimiz yıl sonuna kadar 200 bin konutu teslim etmektir. 

Deprem bölgesinde istihdamı ve üretimi canlandıracak, şehirlerimize güç katacak projeleri devreye aldık. Savunma sanayii merkezlerimiz önümüzdeki aylarda faaliyete geçecek.

Asrın birlikteliği ile asrın felaketinin yaralarını süratle saracağız.

"TÜRKİYE'NİN GÜVEN İKLİMİNİ BOZMAK İSTEYENLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ"

Bilhassa son  10 yıldır her seçim öncesinde olduğu gibi, milletimizi huzursuz edecek görüntüler ardı ardına gelmeye başladı.

Mahalli idareler seçimlerini ülkemizin tökezletmenin aracı haline dönüştürme hayali kuranların inşallah yine heveslerini kursaklarında bırakacağız. Türkiye'nin güven ve istikrar iklimini bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

Türkiye artık hem siyasi hem ekonomik hem askeri olarak bambaşka bir ligin oyuncusudur. Bizim iktidarımızın ilk 10 yılı vesayetle mücadele ile,  ikinci 10 yılı ise terör ve milli irade hırsızlarına karşı verdiğimiz kavga ile geçti. Bu süreçte asla ihmal etmediğimiz husus ise demokrasi ve kalkınma atılımlarını sürdürmekti. 

Artık Türkiye yüzyılı idealini hayata geçirmek için kararlılıkla hedeflerine doğru ilerleyen bir Türkiye var.

Milleti her fırsatta sırtından hançerleyenlerin dönemi bitmiştir.

"BİZ BARIŞ ÇABALARINA SARILMAYI SEÇTİK"

Yanı başlarında yaşanan katliamları görmezden gelerek, varlık sebepleri saydıkları değerlere ihanet eden ülke yönetimleri görmedik. Biz mazlumun, masumun yanındaki duruşumuzu hiç bozmadık. 

Türkiye yaşadığı onca sıkıntı ve imtihana rağmen sıkıntıların üstesinden gelebilecek programa, imkana, en önemlisi de kudrete sahip bir ülkedir.

Milletimizle el ele vererek çözemeyeceğimiz hiç bir mesele olmadığı inanıcı ile mücadele bayrağını  bir an bile yere düşürmeden, yolumuz devam ettik, devam edeceğiz.

İşte böylesine tarihi bir destanı özellikle yazan aziz milletimiz. Ne enflasyon ne başka gayretler bizi çökertemez ve çökertemeyecektir.

ERDOĞAN, BAE VE MISIR'A GİDİYOR

Bu akşam BAE devlet Başkanının daveti üzerine Dünya Hükümetler Zirvesi'ne katılmak üzere Dubai'e hareket ediyoruz. Onur konuğu olarak davet edildiğimiz bu yıl ki zirvede ikili temaslarımızın yanı sıra zirveye katılan devlet ve hükümet başkanları ile de görüşmeler gerçekleştireceğiz.

Mısır Cumhurbaşkanının davetine icabetle Kahire'ye geçeceğiz. Sayın Sisi ile ekonomi , ticaret, turizm, enerj ve savunma başta olmak üzere ülkelerimiz arasındaki pek çok konuyu istişare edeceğiz.

"HİTLER ÖZENTİSİ NETANYAHU HER GÜN YENİ BİR KIRMIZI ÇİZGİYİ AŞIYOR"

Hitler özentisi Netanyahu her gün yeni bir kırmızı çizgiyi aşıyor, bu sabah güvenli bölge olarak ilan ettikleri Refah'a saldırdılar.

Türkiye olarak akan kanın durması için elimizden gelen her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz. 

Ziyaretlerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum."

Murat Kurum'dan Pendikspor kalecisine penaltı TİP Tarsus yönetiminden Gökhan Zan istifası "Türkiye Avrupalıdır şüphesi olan..." Özel Kalem Müdürüne saldıran şahsın görüntüsü ortaya çıktı