Vatandaş gelmeyince... TÜRES'ten restoranlara yüzde 10 indirim çağrısı

Son zamanlarda restoranların üst üste zam yapması üzerine vatandaşlar lokantalara gitmemeye başladı. TÜRES'ten restoranlara yüzde 10 indirim çağrısı yaparak, "Bu çağrıya TÜRES üyeleri ve sektörümüzün destek vermesi, sektörü tekrar hareketlendirecek ve vatandaşlara da olumlu yansıyacaktır." dedi.

Vatandaş gelmeyince... TÜRES'ten restoranlara yüzde 10 indirim çağrısı

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği'nden (TÜRES) yapılan açıklamaya göre, TÜRES Genel Başkanı Bingöl, Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ı ziyaret etti. Ziyarette yeme-içme sektöründeki fiyatlara ilişkin değerlendirmede bulunuldu.

YÜZDE 10 İNDİRİM

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bingöl, ziyaretin ardından yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

Sektörümüzde son zamanlarda oluşan fiyat pahalılığı algısını kırmak ve sektörü tekrar hareketlendirmek için bütün menülerde veya menülerin bir kısmında yüzde 10 indirim yapılması konusunda TÜRES üyelerine ve sektöre çağrıda bulunuyoruz. Bu çağrıya TÜRES üyeleri ve sektörümüzün destek vermesi, sektörü tekrar hareketlendirecek ve vatandaşlara da olumlu yansıyacaktır.

Bingöl, yönetim kurulu ve TÜRES üyeleriyle bu kampanyaya geniş bir şekilde destek vereceklerini vurgulayarak, üyelerin kampanya çağrısına olumlu dönüş yapmaya başladığını açıkladı.

Kaynak: AA

Havalimanlarında yeni dönem! 5 ile yeni vali atandı Buket Aydın yayını terk etti Canlı yayında sert tartışma