Yeşilçam oyuncusu, Zeki Alasya'nın ilk eşi Oya Alasya hayatını kaybetti... Acı haberi kızı duyurdu

'Köyden İndim Şehire' ve 'Salak Milyoner' filmleriyle tanınan oyuncu, Zeki Alasya'nın ilk eşi Oya Alasya hayatını kaybetti. Acı haberi, oyuncunun kızı Zeynep Alasya duyurdu.

Yeşilçam oyuncusu, Zeki Alasya'nın ilk eşi Oya Alasya hayatını kaybetti... Acı haberi kızı duyurdu

Zeki Alasya'nın 'Köyden İndim Şehire' ve 'Salak Milyoner' filmlerinde birlikte rol aldığı ilk eşi, oyuncu Oya Alasya 74 yaşında yaşamını yitirdi.

Acı haberi, Oya Alasya'nın kızı Zeynep Alasya sosyal medya hesabından duyurdu.

Yeşilçam oyuncusu, Zeki Alasya'nın ilk eşi Oya Alasya hayatını kaybetti... Acı haberi kızı duyurdu - Resim : 1

74 yaşında hayatını kaybeden oyuncu, Zincirlikuyu Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

Yeşilçam oyuncusu, Zeki Alasya'nın ilk eşi Oya Alasya hayatını kaybetti... Acı haberi kızı duyurdu - Resim : 2

OYA ALASYA KİMDİR?

1949 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Oya Alasya, Zeki Alasya ile 'Köyden İndim Şehre' ve 'Salak Milyoner' filmlerinde karı kocayı oynadı ve gerçek hayatta da 1969 yılında evlendi. Çiftin bu evlilikten Zeynep ismini verdikleri bir kızları oldu. Çift, 18 yıllık evliliklerini 1987 yılında sonlandırdı.

Yeşilçam oyuncusu, Zeki Alasya'nın ilk eşi Oya Alasya hayatını kaybetti... Acı haberi kızı duyurdu - Resim : 3

Oya Alasya'nın rol aldığı filmler arasında 'Kapıcının Kızı', 'Üç Gelin Altı Damat', 'Tamam mı Devam mı?', 'Sev Kardeşim', 'Köyden İndim Şehre', 'Salak Milyoner' bulunuyor.

MasterChef AllStar'da kim elendi, kim gitti? Kanye West ve eşi Bianca Censori Türk döneri için sıra bekledi Arda Turan'dan Terim'e ilginç laf Survivor AllStar 2024 yarışmacısı Doğukan Manço kimdir, kaç yaşında, nereli?