Özgür Özel, Mehmet Şimşek ile yapacakları görüşmeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istediğini açıkladı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı bir canlı yayında soruları yanıtladı. Özel, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yapacakları görüşmeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istediğini açıkladı.

Özgür Özel, Mehmet Şimşek ile yapacakları görüşmeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istediğini açıkladı
  • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ekol TV'de katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
  • Siyasette normalleşmenin normal bir şey olduğunu dile getiren Özgür Özel, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yapacakları görüşmeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istediğini açıkladı. İşte satır başları...

"DEĞİŞİMİ İMAMOĞLU GÜNDEME GETİRDİ"

  • 14-28 Mayıs seçimlerinin olduğu süreçte bir sürü yanlış yapıldı ama var gücümüzle seçimi almak için çalıştık, olmadı. Sokaktaki gençlerin gözünün feri söndü. Değişimi dile getiren ilk kişi Ekrem İmamoğlu'ydu. Değişim olmazsa İstanbul'a da aday olmam dedi. O yüzden değişim olması gerektiğini konuşmaya başladık.

"KUTUPLAŞMA OLMADAN YAŞAYAMAZLAR"

  • Kutuplaşma ortamından beslenenler var. Normal siyaset ortamında kendisine yer olmadığını düşünenler var. Mesela bir adam Youtube videosu çekiyor, ağır hakaretler ediyor. Bana hırsı ne? Geçmişte 'Bidon Kafa' diye köşe yazısı yazmış arkadaş, seçimin ertesi günü. Bir yerde sular kesilmiş, 'Hadi bakalım bidon kafalılar, bu iktidarı siz seçtiniz şimdi gidin su sırasına girin' diyor. Ben vaktiyle bunu eleştirmiştim, onun da hırsı bundan. İyi ki de onunla aramda böyle bir açı var. O oy alamayınca 'hatamız nerede' demek yerine oy vermeyen seçmene 'bidon kafa' diyen zihniyet. Zaten bu partinin 47 yıl sonra birinci parti olmasının sebebi bu zihniyetten kopması. Seçmene kafa tutan bir yaklaşımı reddediyorum. Bunlar kutuplaşma olmasa yaşayamazlar.

"GÖRÜŞMEMİZİ ERDOĞAN İSTEDİ"

  • Mehmet Şimşek'le ekonomi programı çalışmayacağız. Biz Cumhurbaşkanı ile konuştuk. Mehmet Şimşek fikri de Cumhurbaşkanı'ndan çıktı. 10 bin TL ile geçinen emekli, temmuzda ara zam yapmayacağınızı söylediğiniz asgari ücretli ve borçlarını ödeyemeyen dünya kadar insan var. Emekli maaşları asgari ücrete çıkarılmalı, asgari ücrete de enflasyon farkı verilmeli.

"ADİL VERGİ SİSTEMİ"

  • Bunun için para lazım. Mehmet Şimşek kemer sıkıyor. Dedim ki krizin sorumlularına değil krizin mağdurlarına yöneliyor. Bu kişilerden krizin faturasını çıkaramazsınız. Bunun için de bu vergi sisteminin değişmesi lazım dedim. Size tek önerim şu; Türkiye'deki gelir adaletsizliğine müdahale etmek için adil bir vergi sistemi. Benim Türkiye'yi erken seçime götürecek gücüm yok ama biz iktidara gelirsek bunu getireceğiz. Bu insanlara acıyorsak vergi reformu yapmamız lazım dedim. Mehmet Şimşek gelsin, onunla görüşün dedi kendisi. Bayramdan sonra Şimşek'le görüşeceğiz. Ama bizim onunla bu kemer sıkma politikasına destek vermemiz söz konusu olamaz. Krizin çözümü garibanın kemer sıkması değil vergi vermesi gerekenlerden vergi almak ve kayıt dışı ekonomiyi kayıt altına almak.

"GENEL BAŞKANLIĞI BIRAKIRIM"

  • İlk defa buradan söylüyorum, eğer CHP birinci parti olmazsa yani iktidar olamazsak genel başkanlığı bırakıyorum.

"Devlet başkanı olması imkansız" AK Parti'de yeni iletişim modeli! Daha görünür olacak Saadet ile Gelecek Partileri'nden "Abdullah Gül" iddialarına yalanlama Özgür Özel: Erdoğan'ın "Hazmedemedi" sözlerini üzerime almıyorum