Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'dan çarpıcı iddia: İYİ Parti zaman içerisinde AK Parti’ye yaklaşacak

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in altılı masayı ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tutarak yerel seçimlere ittifaksız katılacağını açıklaması üzerine, İYİ Parti'nin zamanla AK Parti'ye yaklaşacağını söyledi.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'dan çarpıcı iddia: İYİ Parti zaman içerisinde AK Parti’ye yaklaşacak

14 Mayıs seçimlerinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile gizli protokol imzaladığı ortaya çıkan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sözcü TV'nin yayına katılarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AKŞENER GİZLİ PROTOKOL ÜZERİNDEN ÖZDAĞ'I HEDEF ALMIŞTI

Meral Akşener'in, satır aralarında kendisini de hedef alan sözlerinin sorulması üzerine Özdağ, İYİ Parti'nin zaman içerisinde AK Parti'ye yaklaşacağını belirterek "Önce tarafsız gibi duracaklar sonra zaman içerisinde oraya bir yaklaşma gerçekleşecek" dedi.

"BEN DEMİŞTİM"

Özdağ, "Ben Meral Hanım’ın bu ittifaktan ayrılacağını ve bunu da suçlayarak yapacağını söylemiştim bana söyledi çünkü… Ve şimdi bunu tabi hemen AK Parti’ye yanaşamaz önce tarafsız gibi duracaklar sonra zaman içerisinde oraya bir yaklaşma gerçekleşecek. Belki belirli yerlerde Cumhur İttifakı İYİ Parti’yi destekler böyle bir modeli de kurabilirler. Onu önümüzdeki süreçte göreceğiz. Ama biz parti olarak zaten bu iki ittifakın dışında duruyoruz" ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'dan çarpıcı iddia: İYİ Parti zaman içerisinde AK Parti’ye yaklaşacak - Resim : 3

2019'DA İYİ PARTİ CHP'YE TEKLİF ETTİ

2019’daki yerel seçimlerde kurulan ittifakla ilgili de konuşan Özdağ, "2019’da ittifak yoktu. Bahçeli ve Erdoğan ayrı ayrı açıklama yaparak Cumhur İttifakı’nı sona erdirmişti. Bu Türkiye için bir fırsattı. Ben ısrarla tek başıma kalarak İYİ Parti’de bu ittifakı ile yapmayalım CHP ile bakın AK Parti ve MHP de ayrıldılar onlar ayrı girecekler biz ayrı girelim. Türk siyaseti sağlığına kavuşsun biz de 2023’teki genel seçimlere kadar 2 konu üzerinden sığınmacılar ve ekonomi üzerinden iktidarı eleştirelim ve tek başımıza seçime girme deneyimi yaşayalım dedim. Kabul edilmedi CHP’ye İYİ Parti yerel seçimlerde iş birliği teklif etti. CHP kabul etti. Cumhur İttifakı tekrar kuruldu. Hadise aynen böyle oldu" ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'dan çarpıcı iddia: İYİ Parti zaman içerisinde AK Parti’ye yaklaşacak - Resim : 4

"CUMHUR HER YERDE GÜÇLENMİŞKEN NEDEN AYRILDINIZ?"

2019 seçimlerindeki bu tercihi hatırlatan Özdağ, Meral Akşener’e şunu sordu:

"2019’da Cumhur İttifakı parçalanmışken CHP ile ittifak yaptınız da 2023’te Cumhur İttifakı dağılmamış ve her yerde 2019’dan çok daha güçlü bir ittifak dayanışması içinde bulunurken neden bizim işimiz artık CHP’yi iktidar mı getirmek veya yerellerde iktidara mı getirmek diyerek ittifaktan ayrıldınız. Bu bence sorulması gereken bir soru ama ben bu sorunun cevabını zaten verdim."

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'dan çarpıcı iddia: İYİ Parti zaman içerisinde AK Parti’ye yaklaşacak - Resim : 5

Ağıralioğlu'ndan Öztrak'a: Yenildikçe zekası açılıyor CHP genel başkan adayı İmam Hatip okullarını ve Kur'an kurslarını hedef aldı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubu İmamoğlu'ndan CHP ilçe başkanına tepki