Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, listesine almadığı Erden Timur hakkında konuştu

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, katıldığı bir canlı yayında açıklamalarda bulundu. Özbek, Sportif A.Ş. başkanvekili Erden Timur'u kardeşi gibi gördüğünü açıkladı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, listesine almadığı Erden Timur hakkında konuştu
  • Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Habertürk canlı yayınında sarı-kırmızılı kulübün girdiği seçim süreci hakkında açıklamalarda bulundu.
  • Dursun Özbek, kulübün yarattığı kaynaklar konusunda şu ifadeleri kullandı:
Riva bize 170 milyon dolar kar sağladı. Bugün gidin Konsorsiyum bankalarına, genel müdürleriyle konuşun, 'Hangi kulübün finansal yapısı daha düzgün' deyin, hepsi Galatasaray der. Galatasaray bu durumdaysa Riva sayesinde. Gelen parayı kullanmadık, finansal borçlarını ödedik. Riva'dan beklentim, 170 kazandık ne kadar bekliyoruz? Şu an anlatıyorlar, ironik anlatıyorlar. 125 villa daha var, yapılacak ve Galatasaray'a ait olacak. Bunu cari fiyatla çarparsan 2-3 milyar TL yapıyor. Gelecek bir para var ama proje devam ediyor.
  • Dursun Özbek, Erden Timur ile anlaşmazlık yaşayıp yaşamadığı sorusuna ise şunları söyledi:
    Erden Timur kardeşim benim. 7 sene önceki başkanlığımda kendisine rica ettim, geldi ve bizim forma sponsorumuz oldu. Galatasaray'ı seven, önemli bir arkadaş. Galatasaray sevdalısı bir arkadaş. Buna hiç kimsenin diyeceği laf yok. Bizim yönetimde bazı konularda ayrışmalar olabilir, herkesin aynı şeyi düşünmesini bekleyemezsin. Bizim kültürümüzde ayrı şeyler düşünebiliriz, uygulamada konsensüsü sağlayıp ona göre hareket etmesini bilen bir camiayız. Fikir ayrılığı gönül ayrılığı değildir. Erden Timur benim kardeşimdir. Kulübe hizmet etmiştir. Her zaman Galatasaray'a hizmet etmeye devam edecektir. Kimse bu manada bir fitne edebiyatı, dezenformasyonla bu işi başka seviyeye çekmesin.

    Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, listesine almadığı Erden Timur hakkında konuştu - Resim : 1

Arda, yine attı Seçim tarihi belli oldu 9 kulüp PFDK'ya sevk edildi Kupada tribün düzeni belli oldu