Başkan Görgün duyurdu: Savunma sanayiinde bir rekor daha

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, "Savunma ve Havacılık ihracatımız Mayıs ayı itibariyle 876 Milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu rakam sektör tarihimizde bir ayda yapılan en büyük ihracat rakamı olarak kayıtlara geçti." açıklamasında bulundu.

Başkan Görgün duyurdu: Savunma sanayiinde bir rekor daha

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, savunma ve havacılık ihracatının mayıs ayı itibarıyla 876 milyon dolar olarak gerçekleştiğini belirtti. Bu rakam sektör tarihinde bir ay içinde yapılan en büyük ihracat rakamı olarak kaydedildi.

Görgün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

"Savunma ve Havacılık ihracatımız Mayıs ayı itibariyle 876 Milyon $ olarak gerçekleşti. Bu rakam sektör tarihimizde bir ayda yapılan en büyük ihracat rakamı olarak kayıtlara geçti.

İlk 5 aydaki ihracatımız ise geçen yılın aynı dönemine göre % 9'luk bir artış göstererek 2.215 Milyar $ olarak gerçekleşti.

"ÜLKEMİZİN KATMADEĞERLİ İHRACAT ORANINI DA YUKARI TAŞIYORUZ"

Rekor seviyedeki yüksek teknoloji ihracatımızla sektörümüzde sadece sürdürülebilir büyüme elde etmiyor aynı zamanda 60 Dolar’ın üzerindeki kilogram başı ihracat rakamlarımızla ülkemizin katmadeğerli ihracat oranını da yukarı taşıyoruz. En ufağından en büyüğüne ihracatımızın artmasında öncü olan tüm şirketlerimizi ve çalışanlarını can-ı gönülden tebrik ediyor, ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. "

 

Bakan Uraloğlu: Türksat 6A'yı fırlatma işlemleri için 4 Haziran'da ABD'ye gönderiyoruz Bayraktar TB3 SİHA rampadan ilk kalkışını yaptı Bir devir kapanıyor! Ekransız laptop tanıtıldı Tesla 125 bin 227 aracını geri çağırıyor