Tuva Cihangir Atasever, Türkiye ve Azerbaycan bayrağı açtı! Filistin'i de unutmadı

Yörünge altı araştırma uçuşunu başarıyla tamamlayan Türkiye'nin ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever, uzay yolculuğunun ardından Türk ve Azerbaycan bayrakları açtı. Cebinde kefiye taşıdığı da görüldü.

  • Yörünge altı araştırma uçuşunu başarıyla tamamlayan Türkiye'nin ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever, uzay yolculuğunun ardından Türk ve Azerbaycan bayrakları açtı.
  • New Mexico'daki Spaceport tesisine iniş yapan "VSS Unity" yörünge altı aracından çıkan Atasever, "Bizi buraya taşıyan şanlı bayraklarımızı göstermek istiyorum." diyerek, Türk ve Azerbaycan bayraklarını açtı ve öperek alnına koydu.

Tuva Cihangir Atasever, Türkiye ve Azerbaycan bayrağı açtı! Filistin'i de unutmadı - Resim : 1

  • Daha sonra uzay yolculuğuna dair değerlendirmelerde bulunan Atasever, bu görevi bir birey olarak değil iki devleti temsilen gerçekleştirdiğini söyledi.
  • Atasever, bunlardan ilkinin kendisini neredeyse iki sene önce bu görev için seçen Türkiye olduğunu belirterek, "Bu görevde gençler için uçtum, genç nesil belki daha da ileri gidebilir, Ay'a gidebilir. Onlara söyleyeceğim tek bir şey var, lütfen daha büyük hayaller kurun ve benim yaptığımı geçin." diye konuştu.

Tuva Cihangir Atasever, Türkiye ve Azerbaycan bayrağı açtı! Filistin'i de unutmadı - Resim : 2

  • Uçuşun bilimsel bir görev olduğunun altını çizen Atasever, "Bu inanılmaz bir yolculuktu ve çok daha büyük bir şeyin sadece başlangıcıydı." ifadesini kullandı.

DİKKAT ÇEKEN KEFİYE DETAYI

  • Atasever'in göğsündeki cepte bulunan Türk ve Azerbaycan bayraklarını çıkarırken, cebinde aynı zamanda kefiye taşıdığı da görüldü.

Tuva Cihangir Atasever, Türkiye ve Azerbaycan bayrağı açtı! Filistin'i de unutmadı - Resim : 3

FİLİSTİN'E TAM DESTEK

  • Filistin'e tam destek veren Atasever, "Filistin halkının yaşadığı eziyet, dünyamızın güzelliğinin hak etmediği bir durum. Bunları sembolize etmek adına kefiyeyi yanımda taşıdım" dedi.

Tuva Cihangir Atasever, Türkiye ve Azerbaycan bayrağı açtı! Filistin'i de unutmadı - Resim : 4

Tuva Cihangir Atasever, Türkiye ve Azerbaycan bayrağı açtı! Filistin'i de unutmadı - Resim : 5

Türkiye'nin ikinci uzay misyonu tamamlandı İlk kez yurt dışında uçacaklar 3 dakikaya 3 deney sığdıracak Başkan Görgün duyurdu: Savunma sanayiinde bir rekor daha