X'e gelecek yeni güncellemede beğenmek bile paralı!

Elon Musk sahip olduğu X'te yaptığı köklü değişikliklerle adından sıkça söz ettiriyor. Musk, bu sefer de bir gönderiyi paylaşmak, beğenmek, kaydetmek ya da cevaplamak isteyen kullanıcılardan para alacak. İşte detaylar...

X'e gelecek yeni güncellemede beğenmek bile paralı!

Geçtiğimiz yıl X'in yeni bir üyelik sistemi üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Bu sistem, yeni X kullanıcılarının diğer gönderiler ile etkileşime geçmeden ya da bir gönderi paylaşmadan önce ödeme yapmasını zorunlu kılıyordu. Bu miktar da 1 dolar olarak belirlenmişti. X şimdi bu uygulamayı daha geniş bir bölgeye yaymaya hazırlanıyor. 

X blogunda yer alan metinlere, yapılan küçük bir değişiklikle yeni kullanıcıların bir gönderi paylaşmak, beğenmek, kaydetmek ya da cevaplamak için yıllık bir ücret ödemesi gerektiği ifadesi eklendi. X böylece herkes için daha iyi bir deneyim oluşturabileceğine inanıyor. 

X'e gelecek yeni güncellemede beğenmek bile paralı! - Resim : 1

ELON MUSK AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili olarak X üzerinden açıklamalarda bulunan Elon Musk, "Ne yazık ki yeni kullanıcıların yazabilmek için küçük bir ücret ödemesi, botların durmak bilmeyen saldırısını hafifletebilecek tek şey. Şu anda yapay zekâ (ve troll çiftlikleri) "Robot musunuz" testini kolayca geçebiliyor." ifadesini kullandı. Musk ayrıca sahte hesapların budanması ile birlikte kullanılabilir durumdaki hesap isimlerinin de sayılarının artabileceğini ifade etti. 

X'e gelecek yeni güncellemede beğenmek bile paralı! - Resim : 2

Aslında hesap doğrulaması için ödeme alınması yeni bir yöntem değil ve pek çok platform da bu yöntemi kullanıyor. Öte yandan X'in yeni kullanıcılardan ücret talep etmesi, Musk'ın platforma daha çok kullanıcı çekme planlarını sekteye uğratabilir. Bakalım önümüzdeki süreçte yıllık abonelik ücretleri platformdaki kullanıcı sayısını ve etkileşimleri nasıl etkileyecek.

Milli uydumuz birinci yılını tamamladı Instagram'a 2 yeni özellik geliyor Ruhi Çenet'in YouTube kanalı nasıl çalındı? AKINCI'dan 50 bin saatlik uçuş