Emeklilik yalanıyla 30 kişiyi 11 milyon TL dolandıran zanlı tutuklandı

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde yaklaşık 30 kişiyi motosiklet satmak, emeklilik, icra yoluyla satılan araçları alıp satarak kar ve faiz yoluyla para kazanmak vaatleri ile 11 milyon TL dolandıran zanlı tutuklandı.

Emeklilik yalanıyla 30 kişiyi 11 milyon TL dolandıran zanlı tutuklandı

Gelibolu ilçesinde yaklaşık 30 kişi, motosiklet satmak, emeklilik, icra yoluyla satılan araçları alıp satarak kar ve faiz yoluyla para kazanmak vaatleri ile dolandırıldı.

Emeklilik yalanıyla 30 kişiyi 11 milyon TL dolandıran zanlı tutuklandı - Resim : 1

Mağdur olan vatandaşlar, Gelibolu İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu. Polis şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Emeklilik yalanıyla 30 kişiyi 11 milyon TL dolandıran zanlı tutuklandı - Resim : 2

Yapılan çalışmalar sonucunda polis şüphelilerin U.A. ve F.S. olduğunu tespit etti. Dolandırıcılar U.A. ve F.S.’nin 30 kişiyi 11 milyon TL dolandırdığı tespit edildi. Polisin sıkı takibi sonucu şüphelilerden U.A., İstanbul Büyükçekmece’de yakalandı.

Emeklilik yalanıyla 30 kişiyi 11 milyon TL dolandıran zanlı tutuklandı - Resim : 3

Gözaltına alınarak Gelibolu’ya getirilen U.A., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Koyun sayısını devlet desteğiyle ikiye katladı Azerbaycan ve Türkiye'nin benzerliği bir kez daha ortaya çıktı Hasretle beklenen üç ayların başlamasına ne kadar kaldı? Meteoroloji'den 2 bölgeye kritik uyarı! Yoğun kar geliyor dikkatli olun ❄️🚨