Evlilik kredisi şartları nedir? Evlilik kredisi başvurusunda yaş ve gelir sınırı var mı?

Evlilik kredisi başvuru şartları neler olacak uzun zamandır merak ediliyordu. Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evlilik kredisi başvurusunda istenilen şartları açıkladı. Böylece başvuru için yaş sınırı nedir, gelir durumu şartı nedir belli oldu. İşte evlilik kredisi başvuru şartları...

Evlilik kredisi şartları nedir? Evlilik kredisi başvurusunda yaş ve gelir sınırı var mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, evlilik kredisi başvuru şartlarını açıkladı. 15 Şubat'ta başlayacağı açıklanan evlilik kredisi başvuru için istenilen şartlar belli oldu. Başvuru yapacak kişilerin yaş sınırı, gelir durumu gibi detaylar ortaya çıktı. Peki, evlilik kredisi başvuru şartları nedir?

Evlilik kredisi şartları nedir? Evlilik kredisi başvurusunda yaş ve gelir sınırı var mı? - Resim : 1

DEPREM BÖLGESİ ÖNCELİKLİ

Aile ve Gençlik Fonu'nda pilot bölge olarak deprem bölgesinin belirlendiğini ifade eden Göktaş, şunları söyledi:

"Aile ve Gençlik Fonu'nu oluştururken uluslararası kriterlerden faydalandık. Ancak deprem bölgesi için şartları özellikle esnettik, farklı tuttuk. İlk etapta Adıyaman, Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri ile Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'daki gençlerimizin başvurularını alacağız. İlerleyen süreçte ise programı tüm gençlerimizi kapsayacak şekilde bütün Türkiye'de yaygınlaştıracağız."

Evlilik kredisi şartları nedir? Evlilik kredisi başvurusunda yaş ve gelir sınırı var mı? - Resim : 2

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1- Fondan faydalanmak isteyen gençlerimizin başvuru tarihi itibarıyla 18-29 yaş arasında yani 30 yaşından gün almamış olması gerekiyor.

2- Fondan yararlanması için çiftlerin gelir toplamının brüt 2 asgari ücreti aşmaması gerektiği yönünde bir kriter belirlendi.

3- Fondan yararlanmak isteyenlerin başvuru tarihi itibarıyla resmi nikah gününe en az 2 ay en fazla 6 ay kalmış olması gerekiyor.

4- Fondan yararlanacak gençlerimizin Bakanlığımızın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanması ve evlilik sonrasında sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmesi gerekiyor.

Evlilik kredisi şartları nedir? Evlilik kredisi başvurusunda yaş ve gelir sınırı var mı? - Resim : 3

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLIYOR, NEREDEN YAPILACAK?

Aile ve Gençlik Fonuna başvurular 15 Şubat'ta başlayacak. Bakan Göktaş, başvuruların söz konusu tarih itibarıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının internet sitesinden alınmaya başlayacağını bildirdi.

Evlilik kredisi şartları nedir? Evlilik kredisi başvurusunda yaş ve gelir sınırı var mı? - Resim : 4

EVLİLİK KREDİSİ NE KADAR, ÖDEME ŞARTLARI NEDİR?

Programın ekonomik destek kısmıyla başvurusu onaylanan kişilere toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi desteği sunulacak.

 

İstanbul baraj doluluk oranı yüzde kaç oldu? 13 Şubat 2024 İSKİ baraj doluluk oranı güncel veriler Muğla'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde, ne zaman? Muğla'da deprem oldu Emekliye bayram ikramiyesi zammı Mart'ta Meclis'te!