Hakkari'de aşiret düğününde geline 2 kilo altın damada 3 milyon TL takıldı!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yapılan Yiğit Nergiz ve Berivan Akbaş çiftinin düğününe, yurtiçi ve dışından toplam 5 bin kişi katıldı. Düğünde geline 2 kilo altın damada ise 3 milyon TL takıldı.

Hakkari'de aşiret düğününde geline 2 kilo altın damada 3 milyon TL takıldı!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Pinyanişi aşiretinden Yiğit Nergiz ile Berivan Akbaş dünya evine girdi. Çok sayıda küçükbaş hayvanın kesildiği düğüne aşiret liderlerinin de arasında bulunduğu 5 bin kişi katıldı. Düğün alanında misafirlerin halaya durmasıyla birlikte bahçeye kalabalıktan girilmedi. 2 gün süren düğüne yurt içinin yanı sıra İran, Irak ve farklı ülkelerden katılım olurken, damada 3 milyon TL, geline ise 2 kilo altın takıldı.

Hakkari'de aşiret düğününde geline 2 kilo altın damada 3 milyon TL takıldı! - Resim : 1

"DÜĞÜNÜMÜZE HER YERDEN KATILAN OLDU"

Düğünlerinin güzel geçtiğini belirten gelin Berivan Akbaş, “Düğünümüz çok güzel geçiyor. Dün kız tarafı, bugün ise erkek tarafı oldu. Çok mutluyum, Allah herkese nasip eylesin bu duyguları. Düğünümüze Irak, İran her yerden katılanlar oldu. Bizi bu güzel günümüzde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Hakkari'de aşiret düğününde geline 2 kilo altın damada 3 milyon TL takıldı! - Resim : 2

"DÜĞÜNÜMÜZE 5 BİN KİŞİ KATILDI"

5 bin kişinin düğünlerine katıldığını belirten damat Yiğit Nergiz, “İki gündür güzel bir şekilde düğünümüz oldu. Türkiye yanı sıra, Irak ve İran’dan katılanlar oldu. Çok yoğun ve kalabalık geçiyor düğünümüz, Allah bu güzel günleri herkese nasip eylesin. Bizleri bu güzel günümüzde yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Düğünümüze 5 bin misafirimiz geldi. Allah bu güzel anıları herkese nasip eylesin” ifadelerini kullandı.

Hakkari'de aşiret düğününde geline 2 kilo altın damada 3 milyon TL takıldı! - Resim : 3

"DÜĞÜNÜMÜZ BAYA KALABALIK"

Düğün sağdıçlığını yapan Pinyanişi Aşiret Lideri Ali İhsan Zeydan ise, “Düğünümüz baya kalabalık geçiyor. Hemen her yerde misafirlerimiz geldi. Biz de düğünümüzü kültürümüze uygun bir şekilde yaptık. Allah tüm gençlere bu günleri nasip eylesin. Bizim düğünümüze iştirak edip gelen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Hakkari'de aşiret düğününde geline 2 kilo altın damada 3 milyon TL takıldı! - Resim : 4

Oktar'ın kirli işlerini gizlediği malikane artık Rus oligarkın Hakkari'de 7 günlük yasak! Survivor AllStar 2024 yarışmacısı Gizem Memiç kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor Yasin Obuz kimdir, kaç yaşında, nereli?