Melisa Metin hayallerini gerçekleştirdi! Temizlik personeli olarak çalıştığı hastaneye doktor olacak

Melisa Metin, temizlik personeli görevi olarak çalıştığı İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi'ne YKS sonrası doktor olarak dönecek. Çalışmayı bırakmadığını ve çocukluk hayalinin peşinde koştuğunu belirten Metin, "Hastane koridorlarında yürürken hep doktorlar gibi olmak istiyordum" dedi.

Melisa Metin hayallerini gerçekleştirdi! Temizlik personeli olarak çalıştığı hastaneye doktor olacak

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde temizlik personeli olarak çalışan Melisa Metin, bu yılki YKS'de istediği puanı alınca tercihler arasında çalıştığı kurum olan İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni de yazdı.

Melisa Metin hayallerini gerçekleştirdi! Temizlik personeli olarak çalıştığı hastaneye doktor olacak - Resim : 1

Yerleştirmelerin açıklanmasından sonra mutluluğu daha da katlanan Melisa Metin, İnönü Üniversitesi'nin Tıp Fakültesi'nde okula başladı.

Çalıştığı hastanede şimdi tıp fakültesinde okuyacak olmanın sevincini yaşayan Metin, okulu bitirdikten sonra ise yine burada doktorluk görevi yapmak istediğini söyledi.

Melisa Metin hayallerini gerçekleştirdi! Temizlik personeli olarak çalıştığı hastaneye doktor olacak - Resim : 2

SINAVA EVDE HAZIRLANDI

Doktorluğun küçüklük hayali olduğunu söyleyen Melisa Metin, sınava hazırlık sürecinde kendisinden desteğini esirgemeyen ailesi ve özellikle ağabeyine minnettar olduğunu ifade etti. Temizlik görevlisi olarak çalıştığı endokrin servisindeki tüm hocaların da kendisine bu süreçte destek olduğunu anlatan Metin, 6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketinden herkes gibi kendisinin de olumsuz etkilendiğini belirtti. İlk dönem dershaneye gittiğini ancak depremden sonra evde çalışmak zorunda kaldığını söyleyen Metin, yine çalıştığı hastanede gördüğü doktorlardan da ilham ve motive alarak sınava hazırlandığını kaydetti.

Melisa Metin hayallerini gerçekleştirdi! Temizlik personeli olarak çalıştığı hastaneye doktor olacak - Resim : 3

"KORİDORLARINDA YÜRÜRKEN HEP DOKTORLAR GİBİ OLMAK İSTİYORDUM"

Turgut Özal Tıp Merkezi’nin iyi bir hastane olduğunu ve ileride mezun olduktan sonra burada çalışmayı istediğini de söyleyen Melisa Metin, “Hayallerim gerçek oldu. Hastane koridorlarında yürürken hep doktorlar gibi olmak istiyordum. Çok şükür Allah izin verirse bende ileride doktor olacağım” şeklinde konuştu.

Melisa Metin hayallerini gerçekleştirdi! Temizlik personeli olarak çalıştığı hastaneye doktor olacak - Resim : 4

"İYİ BİR DOKTOR OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ"

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Şahin de Melisa’nın elde ettiği bu başarı hikayesinin ilham alınacak bir hikaye olduğunu söyleyerek, "Burada temizlik personeli olarak çalışırken aynı hastanede tıp fakültesi kazandı. Tabii maddi durumları nedeniyle hem okuyup hem de çalışmaya devam edecek. Melisa’nın bu başarısı ile iyi bir doktor olacağını düşünüyoruz. Kendisini çok seviyoruz, gururlandık" diye konuştu.

Açgözlülük yaptı, oltaya takıldı! O anlar kamerada Mevlid Kandili ne zaman, hangi gün idrak edilecek? İlke imza attı! Yaban mersiniyle dünyası değişti Aşiret düğünü şaşırtmadı: Geline 2 kilo altın...