Zonguldak'ta batan yük gemisinde can verdi: Her defasında 'son seferim' diyordu! Bu defa son oldu

Zonguldak sularında geçen gün batan kuru yük gemisinde can veren 61 yaşındaki Metin Usta, memleketi Giresun'un Görele ilçesinde toprağa verildi. Usta'nın 20 sene önce Çanakkale Boğazı'nda yaşadığı, kurtulduğu gemi kazanını ardından çıktığı her seferde "Son seferim" diyerek evden çıktığını söyledi.

  • Giresun Görele merkez Hasanağa Camiinde kılınan cenaze namazına Usta'nın yakınları, Görele Belediye Başkanı Ahmet Süleymanoğlu, Trabzon Bölge Liman Başkanı Ahmet Turgay Okur, Görele Liman Başkanı Erhan Zeynel, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Zonguldak'ta batan yük gemisinde can verdi: Her defasında 'son seferim' diyordu! Bu defa son oldu - Resim : 2

  • Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Usta'nın cenazesi ilçenin Sağlık köyündeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Zonguldak'ta batan yük gemisinde can verdi: Her defasında 'son seferim' diyordu! Bu defa son oldu - Resim : 3

  • Yaklaşık 35 yıllık gemici olan Usta'nın evli ve 3 çocuk sahibi olduğu öğrenildi.

Zonguldak'ta batan yük gemisinde can verdi: Her defasında 'son seferim' diyordu! Bu defa son oldu - Resim : 4

"HER SEFERİNDE 'SON SEFERİM, SON SEFERİM' DİYORDU"

  • Metin Usta'nın kardeşi Aydın Usta, gazetecilere yaptığı açıklamada, ağabeyinin yaklaşık 20 yıl önce de Çanakkale boğazında bir gemi kazasından sağ olarak kurtulduğu söyledi.

Zonguldak'ta batan yük gemisinde can verdi: Her defasında 'son seferim' diyordu! Bu defa son oldu - Resim : 5

  • Usta "O kazadan tek kardeşim kurtulmuştu. Bütün arkadaşları öldü. O kazada hafızasını uzun süre kaybetti. Her gemiye gidişinde son seferine çıktığını söylerdi. Yine de çalışırdı. Rahmetli, her seferinde, 'son seferim, son seferim' derdi" ifadelerini kullandı.
2024'te oruç (Ramazan) ne zaman başlıyor? Gazze’li çocuklardan BM’ye mektup Karadeniz'deki felaketin izi gün ağarınca ortaya çıktı Hamsi arttı fiyatlar düştü