Bakanlık 16 yaşındaki kızın zorla evlendirileceği iddialarının ardından harekete geçti

Sosyal medyadaki paylaşım sosyal medyada gündem oldu. Mide bulandıran olayın önlenmesi adına bakanlık hızla gereken hamleleri yaptı. 16 yaşındaki kız çocuğu ile ilgili iddia üzerine açıklama geldi. Zorla evlendirileceği ifade edilen o çocuk için harekete geçildi.

Bakanlık 16 yaşındaki kızın zorla evlendirileceği iddialarının ardından harekete geçti

16 yaşındaki kız çocuğu ile ilgili skandal iddia ortalığı karıştırdı. Sosyal medyada dolaşan paylaşım infiale yol açtı. Bu esnada Aile ve Sosyal Hizmetlr Bakanlığı da harekete geçti.

 

Bakanlık 16 yaşındaki kızın zorla evlendirileceği iddialarının ardından harekete geçti - Resim : 1

16 YAŞINDA ZORLA EVLENDİRİLECEKTİ

Sosyal medyada hızla yayılan o paylaşımda 16 yaşındaki bir kız çocuğuyla ilgili ortaya atılan iddia kan dondurdu. Paylaşımda çocuğun zorla evlendirileceği belirtildi.

Bakanlık 16 yaşındaki kızın zorla evlendirileceği iddialarının ardından harekete geçti - Resim : 2

İHBAR KABUL EDİLDİ

Tepki çeken paylaşım üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çocuk için harekete geçti. Bakanlıktan yapılan açıklamada süreçle ilgili şu detaylar verildi:

"Bir sosyal medya hesabı üzerinden yapılan '16 yaşındaki kız çocuğu zorla evlendirilecek' paylaşımlarına ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Bakanlık 16 yaşındaki kızın zorla evlendirileceği iddialarının ardından harekete geçti - Resim : 3

EKİPLER HAREKETE GEÇTİ

İhbar kabul edilen paylaşımın hemen ardından İstanbul İl Müdürlüğü ekiplerimiz ve emniyet birimlerimiz ivedilikle harekete geçmiştir.

Bakanlık 16 yaşındaki kızın zorla evlendirileceği iddialarının ardından harekete geçti - Resim : 4

DEVLET KORUMASI ALTINA ALINACAK

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından paylaşımlara konu olan çocuk devlet korumasına alınacak olup hukuki süreç bakanlığımızca takip edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Bakanlık 16 yaşındaki kızın zorla evlendirileceği iddialarının ardından harekete geçti - Resim : 5

İsrail Refah'a saldırdı! Yüzlerce ölü var Üvey babasını öldüren çocuk, tutuklandı Siirt'te 2 grup arasında kavga! Kahramanmaraş'ta pompalı tüfekli saldırı!