Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE'ye gitti: Dünya Hükümetler Zirvesi'nde onur konuğu olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret çerçevesinde Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) geldi. Dünya Hükümetler Zirvesi'nde onur konuğu olarak bulunacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE'ye gitti: Dünya Hükümetler Zirvesi'nde onur konuğu olacak
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BAE'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirmek üzere geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE'ye gitti: Dünya Hükümetler Zirvesi'nde onur konuğu olacak - Resim : 1

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I YETKİLİLER KARŞILADI

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dubai Uluslararası Havalimanı'nda BAE Ekonomi Bakanı Abdullah bin Tuk el-Mari, Türkiye'nin Abu Dabi Büyükelçisi Tugay Tunçer, Dubai Başkonsolosu Onur Şaylan ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat da BAE'ye geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE'ye gitti: Dünya Hükümetler Zirvesi'nde onur konuğu olacak - Resim : 2

ONUR KONUĞU OLACAK

  • Ziyaretin önemli bir bileşeni de, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Dünya Hükümetler Zirvesi'nde onur konuğu olarak yer alması olacak.
  • Çeşitli ülkelerden devlet ve hükümet yetkilileri ile uluslararası kuruluş, özel sektör, akademi, sivil toplum, düşünce kuruluşu, medya temsilcileri ve iş insanlarını bir araya getirecek zirvede ana konuşmacı olarak hitapta bulunacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, zirve vesilesiyle BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan başta olmak üzere katılımcı ülkelerden mevkidaşlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE'ye gitti: Dünya Hükümetler Zirvesi'nde onur konuğu olacak - Resim : 3

GAZZE'DEKİ GELİŞMELER ELE ALINACAK

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve kapsamında bir konuşma yapacak ayrıca gerçekleştireceği ikili görüşmelerde başta Gazze konusu olmak üzere gelişmeleri değerlendirecek.
AB Yüksek Temsilcisi Borrell'den 'Refah' tepkisi Biden'dan İsrail'e 'Refah'a girme' çağrısı Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE'ye gitti Biden'dan Netanyahu'ya küfür!