Dışişleri İsrail'in mülteci kampına saldırısını lanetledi

Dışişleri Bakanlığı, "İsrail'in Gazze'deki Nuseyrat mülteci kampına düzenlediği, yüzlerce Filistinli sivilin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıyı lanetliyoruz. İsrail, bu son barbarca saldırıyla Gazze'de işlediği savaş suçlarına bir yenisini eklemiştir" açıklamasında bulundu.

Dışişleri İsrail'in mülteci kampına saldırısını lanetledi
  • İsrail'in Gazze'deki Nusayrat Mülteci Kampı'na gerçekleştirdiği saldırıda yüzlerce Filistinli sivil hayatını kaybetti.

DIŞİŞLERİ'NDEN LANETLEME

  • Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "İsrail'in Gazze'deki Nusayrat Mülteci Kampı'na düzenlediği, yüzlerce Filistinli sivilin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıyı lanetliyoruz." ifadesi kullanıldı.
  • İsrail'in bu son "barbarca saldırısıyla" Gazze'de işlediği savaş suçlarına bir yenisini eklediği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Uluslararası Adalet Divanında 1948 Soykırım Sözleşmesi'nden kaynaklanan yükümlülüklerini ihlalle yargılanan İsrail'in bu suçları işlemesine son vermek için başta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi olmak üzere, uluslararası barış ve güvenliği korumakla görevli kurumları üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye çağırıyoruz."
Filistin'den BMGK'ya 'acil toplantı' çağrısı ABD'den insanlık dışı 'katliam' açıklaması Aliyev: Gazze'deki trajedi bir an önce sona ermeli Hamas'tan esir açıklaması