İsrail, BM'ye ait Fakhoora Okulu'nu vurdu: Onlarca ölü var

İsrail ordusunun Filistinli sivillerin sığındığı Cibaliye Mülteci Kampı'ndaki Birleşmiş Milletler'e ait Fakhoora Okulu'na gerçekleştirdiği saldırı sonucu 50 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Kamptaki başka bir binaya yönelik saldırıda ise 32 kişi yaşamını yitirdi.

İsrail, BM'ye ait Fakhoora Okulu'nu vurdu: Onlarca ölü var
  • İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını 43. gündür ayrım gözetmeksizin sürdürüyor.
  • İsrail ordusu, çok sayıda Filistinli sivilin sığındığı Cibaliye Mülteci Kampı'nda bulunan BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansına (UNRWA) ait Fakhoora Okulu'nu hedef aldı.
  • Filistin Sağlık Bakanlığından bir yetkili saldırıda en az 50 kişinin hayatını kaybettiğini aktardı.

İSRAİL, FİLİSTİN VARLIĞINI SONA ERDİRMEYİ AMAÇLIYOR

  • Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada ise Fakhoora Okulu saldırısının, savaşın Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Filistin varlığını sona erdirmeyi amaçladığını kanıtlar nitelikte olduğu ifade edildi.
  • Kamptaki başka bir binaya daha saldırı Filistin Sağlık Bakanlığı yetkilisi ayrıca aynı kamptaki başka bir binaya gerçekleştirilen saldırıda aynı aileden 19'u çocuk 32 kişinin yaşamını yitirdiğini aktardı.
"İsrail'in nükleer silahları denetlenmeli" Azerbaycan ve Ermenistan barış antlaşmasının ilkeleri üzerinde anlaştı ABD Ankara Büyükelçiliği’nden Türkiye’deki vatandaşlarına güvenlik uyarısı Almanya Başbakanı Scholz geneleve davet edildi