İsrail'in, Refah'a yapılacak olası saldırıda Gazze'ye denetimsiz yardım gitmesinden korktuğu kaydedildi

İsrail'in Gazze'nin güneyinde bulunan Refah kentine kara operasyonu düzenlenmesi durumunda, Mısır'ın İsrail denetimi olmadan kente yardımların girişini sağlayabileceğinden endişe ediliyor.

İsrail'in, Refah'a yapılacak olası saldırıda Gazze'ye denetimsiz yardım gitmesinden korktuğu kaydedildi
  • İsrail'in, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentine kara operasyonu düzenlenmesi durumunda, Gazze'ye yardım girişlerinin denetimsiz olmasından endişe ettiği kaydedildi.
  • Mısır'ın karşı çıktığı Refah'a askeri operasyonların yapılması seçeneğinde, Kahire yönetiminin İsrail denetimi olmadan Refah Sınır Kapısı'ndan yardımların girişini sağlamasından endişe edildiği belirtildi.
  • İsrail'in, Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze Şeridi'ne giren her kamyonun güvenlik denetimini yapmasına olanak tanıyan Mısır ile koordinasyonunun eşi benzeri görülmemiş bir durum olduğu ve buna zarar vermenin Mısır'ın güvenliğinden daha fazla İsrail'in güvenliğine zarar vereceği değerlendirmesinde bulunuldu.
  • Bu nedenle ordunun rahatsız olduğu ve denetim yapılmadan silah nakli yapılabileceği ihtimali konusunda uyardığı aktarıldı.
İsrail askerleri bir anne ve oğluna ateş açtı Almanya vatandaşı Bangkok-Münih seferini yapan uçakta öldü Myanmar'da kadın ve erkeklere zorunlu askerlik uygulaması getiriliyor Kassam Tugayları İsrail'in 2 İsrailli esiri öldürdüğünü duyurdu