ATM'lerden para çekme limiti değişiyor! Tarih belli oldu

Kurban Bayramı'nın ardından birçok banka ATM'lerdeki para çekme limitlerini artıracak. Günlük para çekme limitleri, yüksek enflasyon ve kurbanlık fiyatlarındaki artış nedeniyle yeniden düzenlenecek.

ATM'lerden para çekme limiti değişiyor! Tarih belli oldu

Kurban Bayramı süresince, kurbanlık alışverişi dört gün boyunca devam etti. Bayram nedeniyle cuma günü son kez mesai yapan bankalar, perşembe gününe kadar kapalı kaldı.

Türkiye'de yüksek enflasyon nedeniyle kurbanlık fiyatları minimum 15 bin lira seviyesine çıktı. Bu durum, ödeme yapmak isteyen kişilerin para çekim limitleriyle karşı karşıya kalmasına neden oldu.ATM'lerden para çekme limiti değişiyor! Tarih belli oldu - Resim : 1

Halk TV'nin haberine göre, birçok banka günlük ATM para çekim limitini 10 bin lira seviyesinde tutarken, kurbanlık ticareti için ödeme yapmak isteyenler 15 bin lira çekmek zorunda kaldı.

Ancak, bu miktarın üzerindeki çekimlerde yüksek komisyon bedelleri ödendi. Bankalar, ATM'lerdeki nakit para talebini karşılamakta zorlanırken, en büyük banknotun 200 lira olması nedeniyle fiziki para talebine tam olarak cevap veremedi.

Bankalar, nakit talebini karşılamak için ATM'lerde bazı düzenlemeler yaptı. 10 ve 20 liralık para giriş ve çıkış slotlarını kapatan bankalar, bu bölümleri 200 liralık banknotlar için ayırma kararı aldı. Ancak, bu değişiklikler nakit sıkıntısını tamamen ortadan kaldıramadı.

GÜNLÜK ÇEKİM LİMİTİNİN 20 BİN TL'YE ÇIKMASI BEKLENİYOR

Bayram sonrası birçok özel banka, günlük para çekme limitini 20 bin liraya çıkarmaya hazırlanıyor. Şu anda bu sınırı 7 bin 500 lira olarak belirleyen bankalar da yüzde 100'lük artışla günlük para çekme limitini 15 bin liraya yükseltecek.

Kiraya yüzde 65 maaşa yüzde 25 zam İkinci el piyasasında durağanlık ne kadar devam edecek? Son dakika! Satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu (ESK) alacak! Maliye'den bayram denetimi