CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Bayramda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayacağım

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa'ın geçen bayramda kendisini aramadığını belirterek "Geçen bayram o birinci partiydi, ben seçim başarısı elde etmiştim.'Onun araması münasip olurdu, beni aramadı' diye ben partilerinde beni arayan en üst rütbedeki kişiyi aramıştım. Şimdi biz birinci partiysek şimdi Sayın Cumhurbaşkanını aramak bana düşer" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Bayramda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayacağım
  • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart seçimlerinin ardından konuk olduğu canlı yayında soruları cevapladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Bayramda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayacağım - Resim : 1

"BAYRAMDA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I ARAYACAĞIM"

  • Halk TV'ye çıkan Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir önceki bayramda kendisini aramadığını belirtti ve önümüzdeki ramazan bayramında Erdoğan'ı arayacağını duyurdu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Bayramda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayacağım - Resim : 2

"ARAMAK BANA DÜŞER"

  • Özgür Özel'in açıklamalarından dikkat çeken kısımlar şöyle:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan beni aramadı. Geçen bayram o birinci partiydi ben seçim başarısı elde etmiştim. 'Onun araması münasip olurdu beni aramadı' diye ben partilerinde beni arayan en üst rütbedeki kişiyi aramıştım. Şimdi biz birinci partiysek şimdi Sayın Cumhurbaşkanını aramak bana düşer. En sert muhalefeti yapacağım kendisine o ayrı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Bayramda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayacağım - Resim : 3

CHP bir önceki bayramda bütün siyasi partilerle bayramlaşabilen tek partidir. Bu çok önemli. Bunu sürdürebilmek lazım. Ben Türkiye'nin birinci partisinin genel başkanı olarak, iki insan olarak baktığımızda yaşımızda müsait aramak bize düşer. Ben bu bayramda ararım. Ulaşırız, ulaşmayız ayrı konu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Bayramda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayacağım - Resim : 4

"DEVLET BEY BU TÜR ŞEYLERİ EKSİK ETMEZ"

Diyalog kanallarının açık kalmasını sağlamak amacıyla bir tek bayramda görüşmek için değil Sayın Erdoğan'ı arayacağım ama kendisi bayramlaşır bayramlaşmaz o kısmını bilmem. Ben bütün AK Partililere saygımdan dolayı kendisini arayacağım. Devlet Bey aramadı ama kendisi Genel Kurul başarımdan dolayı aramıştı. Ben kendisini kongresinden dolayı aradım, geçmiş olsun demek için aradım. Devlet Bey bu tür şeyleri eksik etmez."
Ankara'daki büyük yangın kundaklama mı? 'Gözaltılar var' AK Parti seçmeni neden sandığa gitmedi? Sandıktaki değişimin sebebi ne? Erçetin ile Bastık'ın farkı! "Şarkıcı milleti deyip..." AK Parti'den 31 Mart değerlendirmesi! Yeni yol belirlendi: Kayıpların sebepleri tek tek ele alınacak