Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 'sözde sanatçılar' ifadesi nedeniyle özür diledi

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, sanatçılara yönelik sarf ettiği 'sözde sanatçılar' ifadesinden dolayı özür diledi.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 'sözde sanatçılar' ifadesi nedeniyle özür diledi

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce geçtiğimiz günlerde bir açıklamasında "Sözde sanatçılar" ifadesini kullanmıştı.

Fazıl Say, Genco Erkal, Şahan Gökbakar ve Gökhan Özoğuz ve birçok sanatçı İnce'nin bu sözlerine tepki göstermişti.

MUHARREM İNCE: BÜTÜN SANATÇILARDAN ÖZÜR DİLİYORUM

Muharrem İnce, gelen eleştirilerin ardından sosyal medya hesabından bir özür mesajı yayınladı. John Steinbeck'ten bir alıntı yapan İnce, 'Sözde sanatçılar' ifadesinden dolayı bütün sanatçılardan özür dilediğini söyledi.

İnce, özür mesajında şu sözlere yer verdi:

"John Steinbeck, 'Bir insana dengesini kaybettirip, sonra da normal davranmasını bekleyemezsiniz.' der. Üzerimize çok gelindi. Normalde hiç kullanmadığım bir ifade olmasına rağmen basın toplantısında ağzımdan “sözde sanatçılar” şeklinde bir ifade çıktı. Üzülerek gördüm ki bunu üzerine alınan kıymetli sanatçılarımız olmuş. Bu ifade nedeniyle, bırakın adı geçen kıymetli sanatçılarımızı, ülkemin bütün sanatçılarından özür diliyorum. Ne derlerse desinler, ne yaparlarsa yapsınlar, sanatçıların başımızın üzerinde yeri vardır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sınıf arkadaşlarını isim isim saydı CHP’nin adayıyla FETÖ’cü Hakan Şükür’ün tweetleşmesi Eylem hazırlığında olan ve HDP binasından çıkan terörist böyle yakalandı! AK Parti'den Fransa'ya sert tepki!