Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gelibolu – Eceabat Devlet Yolu Açılış Töreni'nde konuştu

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Seddülbahir Kalesi ve Gelibolu – Eceabat Devlet Yolu Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Açılan bu yolla birlikte seyahat süresi 45 dakikadan 25 dakikaya düşerken, yıllık 161 milyon TL de tasarruf edilecek.

Son dakika... Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl anma gününde, tarihi bir açılış daha gerçekleştiriliyor. Seddülbahir Kalesi ve Gelibolu – Eceabat Devlet Yolu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gelibolu – Eceabat Devlet Yolu Açılış Töreni'nde konuştu - Resim : 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:
"Bundan 108 yıl önce Çanakkale geçilmez diyerek düşmana göğsünü siper eden aziz şehitlerimizin hatıraları bizimle yaşıyor. Bu mücadelenin dünyada pek az eşi benzeri vardır. Hiç şüphesiz bu aynı zamanda en fazla insan kaybını yaşadığımız savaşımızdır. Bu kayıpların hüznü hala yüreklerimizdedir. Ülke ve millet olarak bize son dönemde, karşılaştığımız sınamaların üstesinden gelme saiklerinin başında Çanakkale Zaferi geliyor. Milletimizin iradesini gasp etmeye karşı verdiğimiz tüm mücadelelerde Çanakkale kahramanlarını örnek aldık. Yaşadığımız her sıkıntıda mücadelemizi Çanakkale ruhundan aldığımız feyzle yürütüyoruz. Bugün 108 yıl sonra bir kez daha şehitlerimizin aziz hatıralarını yad etmek için buradayız. Bölgeyi ecdadın hatırasına yakışır bir şekilde geliştirdik."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gelibolu – Eceabat Devlet Yolu Açılış Töreni'nde konuştu - Resim : 2

"1915 Çanakkale Köprüsü ve otoyolu başta olmak üzere eserlerimizle bölgeyi geleceğe hazırlıyoruz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gelibolu – Eceabat Devlet Yolu Açılış Töreni'nde konuştu - Resim : 3

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(1915 Çanakkale Köprüsü) Daha önce saatler süren yolculuğu 6 dakikaya indirdiğimiz bu köprümüzü, bir yılda 2 milyona yakın araç kullandı."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gelibolu – Eceabat Devlet Yolu Açılış Töreni'nde konuştu - Resim : 4

"Tahıl koridoru anlaşmasının süresi bugün bitiyordu. İki tarafla yaptığımız görüşmelerle bu sürenin uzatılmasını sağladık."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gelibolu – Eceabat Devlet Yolu Açılış Töreni'nde konuştu - Resim : 5

4 ADET TÜNEL YER ALIYOR
Tamamlanan kesimde tek tüplü inşa edilen 2 bin 560 metrelik T-1 tüneli, 644 metrelik T-1A tüneli, 1355 metrelik T-2 tüneli ve 792 metrelik T-3 tüneli olmak üzere toplam 5 bin 351 metre uzunluğunda 4 adet tünel yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gelibolu – Eceabat Devlet Yolu Açılış Töreni'nde konuştu - Resim : 6

ÖNCEDEN TEK YOL OLARAK HİZMET VERİYORDU
Daha önce tek yol olarak hizmet veren yol, bölünmüş yol standardına yükseltilerek Havsa- Uzunköprü- Keşan- Gelibolu- Eceabat- Çanakkale koridorunu tamamlayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gelibolu – Eceabat Devlet Yolu Açılış Töreni'nde konuştu - Resim : 7

TARİHİ YARIM ADAYA GÜVENLİ VE KONFORLU BAĞLANTI
Gelibolu- Eceabat yolu ile 1915 Çanakkale Köprüsü'ne, çok sayıda şehitlik, anıt, yazıt ve siperlerin bulunduğu Türkiye'nin ve milli değerlerin dünya kamuoyuna tanıtımı açısından önem arz eden Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı'na hızlı, güvenli ve konforlu bağlantı sağlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gelibolu – Eceabat Devlet Yolu Açılış Töreni'nde konuştu - Resim : 8

Recep Tayyip Erdoğan
Ramazan'da et fiyatları zamlanacak mı? Şanlıurfa’ya şebeke suyu verilmeye başlandı Cumhurbaşkanı Erdoğan Zafer'in 108. yıldönümünde Çanakkale'de! Siyasi isimlerden 18 Mart paylaşımları!