En düşük emekli maaşı artacak mı? Ömer Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde toplanan AK Parti MYK sona erdi. Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantı sonrası önemli değerlendirmelerde bulundu. Çelik, emekli maaşları ile ilgili de "Emekli konusu ile ilgili çalışılıyor. Çalışma devam ediyor. Karar verilmiş değil. Bir karar verilmediği için şu sonuç çıktı diyemeyiz." dedi.

En düşük emekli maaşı artacak mı? Ömer Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalar
  • Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu.
  • Çelik, emekli aylığına zam, Esad'a davet, sokak hayvanları gibi birçok meseleye değindi.
  • AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamasında öne çıkan ifadeler şöyle:

Sol partilerin yükseldiği yerler var ama alttan alta maalesef Avrupa'da aşırı sağın yükseldiğini görüyoruz. Avrupa demokrasilerinin geleceği açısından önemli bir konu.

Sel ve yangınlarda zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Dikkatsizliklerle üzücü tablolar ortaya çıkabiliyor. Bu sebeple piknik alanlarında çok dikkatli olunmalı.

MİLLİ TAKIM'A DESTEK

Milli takımımızdaki 'bizim çocukları' tebrik ediyoruz. Merih'e verilen ceza kabul edileme. Bu cezanın kararından önce belli mahfillerde yayınlanması burada siyasi gölge olduğunu gösterdi. Söz söylenmesi gereken Avrupalı siyasetçiler. Merih'i hedef alırken PKK'ya sessiz kalıyorlar. Bu tip durumlarda aşırı ırkçılık arayan seçim sonuçlarına ve toplumundaki gelişmelere baksın.

GAZZE'DEKİ FACİA

En önemli meselemiz Gazze'deki olaylar. Bir tıp örgütü tarafından yeni rakamlar açıklandı. Facianın zannedilenin ötesinde olduğu belirlendi. Yahudilerin bilmesi gereken İsrail'i tehlikeye atan Netanyahu'dur. Netanyahu barbarlığına tavır alınmadığı sürece barıştan bahsetmenin sahiciliği yok.

Normalleşme konusu tüm dünyada da gündem oldu. Tutumumuzu sürdürüyoruz. Suriye toprak bütünlüğünden yanayız. milli birliğine karşı tutum içinde olunmasını hoş görmeyiz. Biz Cenevre ve Astana sürecini birbirinin tamamlayıcısı olarak gördük. Oradaki varlığımız Suriye toprak bütünlüğüne karşı değil teröristan kurdurulmasına karşıdır. Hem tehdit bertaraf edildi hem Suriye milli iradesine karşı irademiz ortaya konuldu. Biz bize güvenen kimsenin mağdur olmasına müsaade etmeyiz. Normalleşmeyi ifade ettikten sonra Kayseri ve Suriye kuzeyindeki olaylar provokatörlerin iş başında olduğunu göstermekte. Bunlara gereken cevap verildi. Bayrağımıza saygısızlık yapanların özür dilemesi MİT ve silahlı kuvvetlerimizin çalışması ile sağlandı.

Seçim dönemi kapandı. Bu tartışmaları yakinen takip ediyoruz. Muhalefetin bunu getirmesi kendi aralarındaki iç mücadeleyi yönetmeye dönük. Erken seçim tartışmalarının muhatabı değiliz. Milli irade kararını vermiştir. Etrafımızda yeni gelişmeler olurken bu tartışmalar gereksiz. Toplumun her kesimi planını buna göre yapmalı

EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI

Emekli konusu ile ilgili çalışılıyor. Çalışma devam ediyor. Karar verilmiş değil. Bir karar verilmediği için şu sonuç çıktı diyemeyiz. Orta vadeli programın korunması esas olmak üzere toplumun her kesiminin yanında olacağız.

BAŞI BOŞ SOKAK HAYVANLARI

Son noktayı koymak üzereyiz. Bu hafta Melis'e sevk edeceğiz.

ESAD'A DAVET

henüz bir davet gerçekleşmedi. Zamanı ve nerede olacağı çalışılan eylem planı çerçevesinde. Şu anda bir davet gerçekleşmedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çinli BYD Yönetim Kurulu'nu kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye gidiyor! Masada 4 kritik başlık var Selin ardından 8 kent için kritik uyarı Irak'ın kuzeyinde binlerce doçka mühimmatı ele geçirildi