İçişleri Bakanı Süleyman Soylu deprem bölgesinden aday olacak mı? Canlı yayında yanıtladı

Bakanların deprem bölgesi adaylığı hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Süleyman Soylu, "Önümüzde deprem ve sel felaketi varken siyaset zerre kadar zihnimizden geçmiyor" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu deprem bölgesinden aday olacak mı? Canlı yayında yanıtladı

Seçimlere iki aydan daha az bir zaman kaldı...

Bir taraftan deprem ve sel afetiyle mücadele devam ederken bir yandan da siyasette sıcak saatler yaşanmaya devam ediyor.

Siyasetin şu an önemli konusu ise milletvekili aday listeleri.

BAKANLARIN DEPREM BÖLGESİNDEN ADAY OLMA DURUMU
Son günlerde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bazı bakanları deprem bölgesinden aday göstereceği kulisleri basına yansıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu stratejisiyle kamuoyuna "Güçlü isimlerle seçimlere giriyoruz mesajını vermek istediğinin" altı çizildi.

AKAR VE SOYLU DEPREM BÖLGESİNDEN ADAY GÖSTERİLECEK İDDİASI
Erdoğan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar gibi isimleri depremlerden en çok etkilenen Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay için "milletvekili adayı olarak düşündüğü" ileri sürüldü.

Son günlerin en önemli konularından birsi haline gelen bakanların milletvekili adayı konusuna İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yanıt geldi.

"SİYASET ZERRE ZİHNİMİZDEN GEÇMİYOR"
CNN Türk'ten Fulya Öztürk'e konuşan Süleyman Soylu, "Önümüzde deprem, sel varken, bunlarla ilgili çalışırken bırak adaylık düşünmeyi, siyaset zerre kadar zihnimizden geçmiyor" ifadelerini kullandı.

"MİLLETİMİZE SAYGISIZLIK YAPMIŞ OLURUZ"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun milletvekilliği adaylığına yönelik ifadeleri şu şekilde:

Ben sabah Kahramanmaraş'taydım. Gece Hatay'daydım. Gündüz buradayım. Akşam tekrar Hatay'a gideceğim. Oradan Kahramanmaraş'a geçeceğim. Önümüzde deprem varken, önümüzde sel varken ve bunlarla ilgili çalışırken bırak adaylık düşünmeyi, siyaset zerre kadar zihnimizden geçmiyor. Geçerse, burada bir de onunla karşı karşıya kalırsak hem milletimize ayıp etmiş oluruz hem de yaptığımız işe saygısızlık yapmış oluruz. O şimdinin işi değil.
Deprem bölgesinde büyük salgın iddiası Depremin tarım sektöründeki maliyeti 24,2 milyar lira! Deprem bölgesinde panik! 5 köy boşaltıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Gelibolu – Eceabat Devlet Yolu Açılış Töreni'nde konuştu