Interpool'ün mavi bültenle aradığı kartel İstanbul polisinden kaçamadı!

Son dakika haberleri... Interpool tarafından Mavi Bültenle aranan Uluslararası Uyuşturucu Kartelinin "Batı Balkan Kanadı" yöneticilerinden Christijan PALIČ, İstanbul'da düzenlenen "KARTEL-3" Operasyonuyla yakalandı.

  • Türk emniyet güçleri çetelere, uyuşturucu baronlarına ve kaçakçılarına karşı amansız mücadelesine devam ediyor.
  • İstanbul'da düzenlenen "KARTEL-3" Operasyonuyla İnterpol tarafından Mavi Bültenle aranan Uluslararası Uyuşturucu Kartelinin "Batı Balkan Kanadı" yöneticilerinden Christijan PALIČ Beşiktaş'ta yakalandı.

Interpool'ün mavi bültenle aradığı kartel İstanbul polisinden kaçamadı! - Resim : 1

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Aziz Milletimiz bilmesini isterim ki; Türkiye’mizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız ve sizlerin desteğiyle de bunu başaracağız
  • Zehir Taciri Kartelin, Avrupa’da faaliyet gösteren kartellerle işbirliği içerisinde Güney Amerika’dan kokain temin edilmesine öncülük ettiği, Güney Amerika’daki suç örgütleriyle bağlantıyı sağladığı ve Suçtan elde edilen gelirin aklanmasında önemli rol oynadığı tespit edildi.

Interpool'ün mavi bültenle aradığı kartel İstanbul polisinden kaçamadı! - Resim : 2

  • Avrupa’da yapılan uyuşturucu operasyonları kapsamında Avrupa ülkeleri tarafından “Batı Balkan Kanadının” yöneticileri arasında yer aldığı bildirilen Hırvatistan uyruklu Christijan PALIČ, Avrupa ülkeleri ile Brezilya tarafından çıkartılan İnterpol’un Mavi Bülteniyle aranıyordu.
  • Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası takibe alınan Christijan PALIČ, KARTEL-3 operasyonuyla Beşiktaş’ta yakalandı.

Interpool'ün mavi bültenle aradığı kartel İstanbul polisinden kaçamadı! - Resim : 3

Taraftar gruplarından İsrail'e tepki KYK yurdundaki asansör kazasına bir tutuklama daha! Bakan Fidan: Diplomatik yollar işe yaramazsa başka yollar da var 2 terörist teslim oldu