Özgür Özel'in MYK'ya katılmama kararıyla ilgili Öztrak'tan açıklama

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, 14 ve 28 Mayıs seçimlerine ilişkin, "Herkesten çok biz üzüldük." dedi. "Yılgınlığa kapılmayacağız." diye sözlerine devam eden Öztrak, "Yenileneceğiz, tüzüğümüzden programımıza kadar, parti işleyişiyle ilgili dokümanları yenileyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Özgür Özel'in MYK'ya katılmama kararıyla ilgili Öztrak'tan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında 12'nci kez seçim kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine karşı başlatılan 'istifa' çağrılarına kulak tıkayarak 'göreve devam' mesajı verdi.

Kılıçdaroğlu'na karşı ilk isyan bayrağını CHP Grup Başkanı Özgür Özel çekti.

Geçtiğimiz hafta genel başkanlığa adaylığını duyuran Özel, Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenerek, "Alınan sonuca bahaneler üretti, yenilginin sorumluluğu üstlenmedi. Güven duygusunu yitiren seçmenimiz duygusal kopuşa sürüklendi" dedi.

Özel, CHP'de figür sayısının az olduğunu ve partinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerinin görünmesi, biliniyor olması gerektiğini söyledi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak bu ifadelere sert sözlerle yüklenince ikili arasında polemik başladı.

Öztrak, CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel'in, CHP'de figür sayısının az olduğunu ve partinin MYK üyelerinin görünmesi, biliniyor olması gerektiği yönündeki konuşmasına tepki gösterdi. Yaşanan polemik üzerine Özel, "Ben mevcut MYK'ya söylemedim" diye cevap verdi.

CHP'de kurultay gündemiyle toplanan MYK toplantısının ardından açıklamada bulunan Öztrak, "Özgür Özel artık MYK toplantılarına katılamayacağını duyurdu. Bu konudaki görüşünüz nedir?" sorusuna "Bunun Özel'in tercihi olduğu" cevabını verdi.

"Karaman kongresinde Genel Başkan adayı Özgür Özel ile aranızda bir MYK polemiği oldu. Özel'in ifadeleri MYK'nin gündemine geldi mi? Özel'in MYK üyelerine yönelik söylemleri hakkında bir açıklamanız olacak mı?" sorusu üzerine Öztrak, "Söylenmesi gerekenlerin Karaman kongresinde söylendiğini" ifade etti.

"SEÇİMİ KAYBETTİĞİMİZ İÇİN ÇOK ÜZÜLDÜK YENİLENECEĞİZ"

Seçim yenilgisine ve partideki değişim çağrılarına da değinen Öztrak, yılgınlığa teslim olamayacaklarını bildirerek, "Silkinip ayağa kalkacağız. Önceki seçimde eksik yaptıklarımızı giderecek, hatalı yaptıklarımızı düzelteceğiz." diye konuştu.

"Mayıs seçimlerinde istediğimiz sonucu alamadığımız için herkesten çok biz üzüldük." diyen Öztrak, "Geçtiğimiz seçimde bizim Cumhurbaşkanı adayımız seçmenin yüzde 48’ini bir araya getirdi. Yılgınlığa kapılmayacağız. 100 yıllık bir parti olmanın gururuyla, Atatürk’ün kurduğu parti olmanın sorumluluğuyla hareket edeceğiz. Yenileneceğiz." ifadelerini kullandı.

"Bu süreçte etik sınırları aşmayan her tartışmayı, istişareyi, hataların düzeltilmesi, mücadelemizin güçlenmesi için fırsat olarak göreceğiz." şeklinde konuşan CHP Sözcüsü, "Yenilenme sürecimizi bu ruhla sürdürerek, bir demokrasi şöleni olacak kurultayımıza hızla ilerleyeceğiz. Bir yandan da tüzüğümüzden programımıza kadar, parti işleyişiyle ilgili dokümanları yenileyeceğiz." dedi.

Tanrıkulu'nun fezlekesi Cumhurbaşkanlığına gönderildi Akşener: Seçim kazanılsın diye ben zehir içtim Sözcü TV'den Ersan Şen kararı! Meral Akşener, Kılıçdaroğlu ile arasındaki o konuşmayı ilk kez açıkladı!