Son Dakika: Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak KYK yurtlarındaki gelişmeyi duyurdu: Asansörlere 'kare kod' uygulaması geliyor!

Son Dakika: Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, KYK Yurtlarında peş peşe gelen asansör facialarının ardından  harekete geçtiklerini söyledi. Bakan Bak, "Bütün yurtlar tek tek dolaşılıyor, asansör sistemleri kontrol ediliyor. Asansör sözleşmeleri de mercek altına alındı" diyerek KYK yurtlarındaki asansörlere "kare kod" uygulamasının getirileceğini açıkladı.

Son Dakika: Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak KYK yurtlarındaki gelişmeyi duyurdu: Asansörlere 'kare kod' uygulaması geliyor!
  • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, kabine toplantısı sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

KAREKOD SİSTEMİNE GEÇİLİYOR: EN KISA SÜREDE YERLEŞTİRİLECEK

  • Bakan, öğrenci yurtlarındaki asansör kazalarına ilişkin soruya "Asansörlerimize Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile karekod uygulaması getiriyoruz. Oradan öğrenci her şeyi şeffaf şekilde görecek. Asansörün tipi, bakımının ne zaman yapıldığı gibi bilgiler karekoddan görülecek. Karekodların yerleştirilmesi çok kısa süre içinde tamamlanacak" dedi.

AYDIN'DAKİ ASANSÖR FACİASI: 3 KİŞİ TUTUKLANDI

  • Bakanlığın yurtlardaki asansörler için mühendisleri görevlendirdiğini söyleyen Bak, "Bütün yurtlar tek tek dolaşılıyor, asansör sistemleri kontrol ediliyor. Asansör sözleşmeleri de mercek altına alındı. Aydın’daki asansör kazasında adli soruşturma kapsamında 3 kişi tutuklandı. İdari soruşturmada ise görevlendirilen bakanlık müfettişi rapor hazırlıyor" diye konuştu.

"ASANSÖRLERİN SÖZLEŞMELERİ HER SENE YENİLENİYOR"

  • Yurtlardaki asansörlerde güvenlik tertibatının olduğunu vurgulayan Bak, "Bu zamana kadar hiçbir yurdumuzda asansör düşme olayı olmamıştır. Voltaj düşmesi gibi durumlarda asansör kendini emniyete alarak, en alt kata, yani güvenli yere otomatik olarak iniyor. Öğrenci yurtlarındaki asansörlerin sözleşmeleri her sene yenileniyor, bakımları yapılıyor, her ay periyodik olarak muayene ediliyor, arıza var ise anında müdahale ediliyor" bilgisini paylaştı.
Bahçeli'den fenomenlere sert sözler: Türk medeniyetinde, İslam değerlerinde böyle bir şey yok Bahçeli'den Özel'e: Maalesef kukladır Yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin bursları artıyor "Sistemin aksayan yönleri varsa düzeltilmeli"